Մարի Իզմիրլյանի անվան մանկատունը նոր օժանդակություն կստանա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունը եւ Իզմիրլյան հիմնադրամն այսօր նոր հուշագիր են կնքել Մարի Իզմիրլյանի անվան մասնագիտացված մանկատանն օժանդակելու համար:
Կարեւորելով համագործակցության շարունակականությունը՝  նախարար Արտեմ Ասատրյանը  արժեւորել է նախորդ հուշագրի շրջանակներում անցած 10 տարիների ընթացքում կատարված աշխատանքները եւ վստահեցրել, որ շարունակական համագործակցությունը կնպաստի շուրջօրյա խնամքի հաստատության  պայմանների եւ երեխաների կյանքի որակի բարելավմանը:
Հուշագրի համաձայն, Հիմնադրամը կիրականացնի շինարարական աշխատանքներ, որոնց շնորհիվ մանկատան տարածքն ավելի հասանելի եւ մատչելի կդառնա սահմանափակումներ ունեցող երեխաների համար: Հիմնադրամը նաեւ կավելացնի նախկինում սահմանված տարեկան պահպանման ֆոնդը առաջիկա տասը տարվա համար:

Photo: Armenian Ministry of Labor and Social Affairs
Yerevan /Mediamax/. Today Armenian Ministry of Labor and Social Affairs and the Izmirlian Foundation signed a new memorandum that provides for support for the Marie Izmirlian Children’s Home.
Minister Artem Asatryan attached importance to the consistent nature of cooperation and to the efforts carried out in 10 years within the previous memorandum. He also assured that continuous cooperation will facilitate improvement of living conditions in the 24/7 care institution and the children’s lives.
According to the memorandum, the Izmirlian Foundation will realize the constructions works necessary for making the orphanage’s area more accessible for children with special needs. The foundation will also increase the previously limited annual preservation fund for the next ten years.