Լուսանկարը` http://artsakhpress.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մրցանակի առաջին դափնեկիր Մարգարիտ Բարանկիցեն այսօր Ստեփանակերտում հանդիպել է Արցախի պետական համալսարանի ուսանողների հետ:
Արցախպրեսը հաղորդում է, որ Արցախի մշակույթի նախարար Նարինե   Աղաբալյանը կարեւորել է Մարգարիտ Բարանկիցեի մարդասիրական   առաքելությունը.
«Արցախցիներս շատ լավ գիտենք, թե ինչ է նշանակում օգնության ձեռք մեկնել   մարդկանց, ովքեր կորցրել են անգամ վերջին հույսը: Մենք բազում փորձություններ  ենք հաղթահարել: Այսօր Ձեր փորձով մեր երիտասարդներին կներկայացնեք, թե  ինչպես պետք է հաղթահարել խոչընդոտներն ու դժվարությունները»:
«Ես տպավորված եմ Արցախով եւ արցախցիներով: Տեսնելով այսքան շատ  երիտասարդներ՝ վստահությամբ  կարող եմ ասել, որ այս երկիրը պետք է ապրի ու   բարգավաճի»,- ասել է Մարգարիտ Բարանկիցեն:

Фото: http://artsakhpress.am
Ереван /Медиамакс/. Первый лауреат премии «Аврора» Маргерит Баранкитс встретилась сегодня в Степанакерте со студентами Арцахского государственного университета.
Как передает Арцахпресс, министр культуры Арцаха Нарине Агабалян отметила важность гуманитарной миссии Маргерит Баранкитс:
«Нам, арцахцам, прекрасно известно, что значит подать руку помощи людям, потерявшим последнюю надежду. Мы прошли через множество испытаний. Сегодня на Вашем примере мы покажем молодежи, как следует преодолевать препятствия и трудности».
«Я впечатлена Арцахом и арцахцами. Видя столько молодых людей, с уверенностью могу сказать, что эта страна должна жить и процветать», - сказала Маргерит Баранкитс.