Լուսանկարը` http://artsakhpress.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մրցանակի առաջին դափնեկիր Մարգարիտ Բարանկիցեն այսօր Ստեփանակերտում հանդիպել է Արցախի պետական համալսարանի ուսանողների հետ:
Արցախպրեսը հաղորդում է, որ Արցախի մշակույթի նախարար Նարինե   Աղաբալյանը կարեւորել է Մարգարիտ Բարանկիցեի մարդասիրական   առաքելությունը.
«Արցախցիներս շատ լավ գիտենք, թե ինչ է նշանակում օգնության ձեռք մեկնել   մարդկանց, ովքեր կորցրել են անգամ վերջին հույսը: Մենք բազում փորձություններ  ենք հաղթահարել: Այսօր Ձեր փորձով մեր երիտասարդներին կներկայացնեք, թե  ինչպես պետք է հաղթահարել խոչընդոտներն ու դժվարությունները»:
«Ես տպավորված եմ Արցախով եւ արցախցիներով: Տեսնելով այսքան շատ  երիտասարդներ՝ վստահությամբ  կարող եմ ասել, որ այս երկիրը պետք է ապրի ու   բարգավաճի»,- ասել է Մարգարիտ Բարանկիցեն:

Photo: http://artsakhpress.am
Yerevan /Mediamax/. First Aurora Prize Laureate Marguerite Barankitse met today with student of Artsakh State University in Stepanakert.
Artsakhpress reports (in Armenian) that Artsakh Minister of Culture and Youth Affairs Narine Aghabalyan attached special importance to the humanitarian mission, accomplished by Marguerite Barankitse.
“People of Artsakh are well aware of what it means to stretch a helping hand to those, losing even the last hope. We have gone through a lot of ordeals. We would like to introduce your experience to our youth, teaching them how tackle challenges and difficulties.”
“I am very impressed with Artsakh and people of Artsakh. Seeing so many young people, I can state that this country should live and prosper further,” Marguerite Barankitse said.