Նախարարների օնլայն մեդիա վարկանիշը հուլիսին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա ընկերության ԶԼՄ-ների մոնիտորինգի, վերլուծության եւ գնահատման MaxMonitor համակարգը ներկայացնում է հայկական օնլայն մեդիայում նախարարների լուսաբանման ծավալը՝ 2017թ. հուլիս ամսվա արդյունքներով:
127 լրատվական կայքերի հուլիս ամսվա դիտարկման արդյունքներով ամենից շատ հիշատակված նախարարների եռյակն է՝
1. ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյան՝ 1371 հրապարակում:
2. ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյան՝ 788 հրապարակում:
3. ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյան՝ 604 հրապարակում:
1. ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյան՝ 162 հրապարակում:
2.  ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների եւ բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյան՝ 136 հրապարակում:
3. ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյան՝ 85 հրապարակում:
MaxMonitor-ի մասնագետների կողմից առանձին վերլուծության են ենթարկվում 13 լրատվական կայքերի (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am) հրապարակումները, ինչի շնորհիվ ստացվում է դրական, չեզոք եւ բացասական երանգ ունեցող հրապարակումների պատկերը: Այն հասանելի է ստորեւ ներկայացվող աղյուսակում եւ վերաբերում է ս.թ. հուլիսին:

Online media ratings of Armenian ministers in July - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax. MaxMonitor, a media monitoring, analysis and measurement platform, developed by Mediamax media company, introduces the volume of online media coverage of Armenian ministers in July, 2017.
The July review of 127 media websites shows that the trio of the most mentioned ministers is as follows:
1. Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian: 1371 mentions;
2. Minister of Defense of Armenia Vigen Sargsyan: 788 mentions;
3. Minister of Culture of Armenia Armen Amiryan: 604 mentions.
1. Minister of Sport and Youth Affairs Hrachya Rostomyan: 162 mentions;
2. Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Ashot Manukyan: 136 mentions;
3. Deputy Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms of Armenia Vache Gabrielyan: 85 mentions.
Specialists of MaxMonitor separately analyzed publications of 13 media websites (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am), which made it possible to map the mentions with positive, neutral, and negative undertones. The results for July of 2017 are displayed in the chart below.
Mediamax media company with its MaxMonitor platform is the leader in Armenian media monitoring, analysis and measurement market. Several dozens of private companies, banks, telecommunication operators, ministries and state agencies, international organizations and embassies already subscribed to the platform.