Սոնա Կոշեցյանը «Այբ» հիմնադրամի նոր տնօրենն է
Երեւան: Մեդիամաքս: «Այբ» կրթական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն է նշանակվել Սոնա Կոշեցյանը, որը հիմնադրամի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարն էր։
«Համոզված ենք, որ Սոնան կկարողանա ապահովել ճիշտ միկրոկլիմա կազմակերպությունում եւ կնախանշի «Այբ»-ի զարգացման նոր ուղիներ։ «Այբ» կրթական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի եւ անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Սոնա Կոշեցյանին եւ մաղթում նոր բարձունքներ ու նվաճումներ նոր պաշտոնում»,- ասել է «Այբ» կրթական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Կարո Սարգսյանը։
Սոնա Կոշեցյանը «Այբ»-ի հետ է 2009-ից։ Զբաղեցրել է դպրոցի զարգացման ծրագրերի փոխտնօրենի պաշտոնը: Եղել է Դիլիջանի կենտրոնական դպրոցի հիմնադիր տնօրենը, իսկ 2016թ. հոկտեմբերին ստանձնել է «Այբ» կրթական հիմնադրամի փոխտնօրենի պաշտոնը՝ ղեկավարելու «Արարատյան բակալավրիատ» ծրագրով նոր դպրոցների անդամակցության եւ համակարգման ուղղությունը։
Հիշեցնենք, որ «Այբ» հիմնադրամի նախկին գործադիր տնօրեն Դավիթ Սահակյանը 2016թ. դեկտեմբերին նշանակվել էր ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարի տեղակալի պաշտոնում:

Yerevan/Mediamax/. Sona Koshetsyan has been appointed Executive Director at Ayb Foundation, where she held the position of Acting Executive Director until now.
“We are convinced that Sona will ensure the right microclimate in the organization and will set the right vectors for Ayb’s development. On behalf of the Board of Trustees of the Ayb Educational Foundation and on my own behalf, I sincerely congratulate Sona Koshetsyan on her appointment and wish her bold accomplishments in the new role,” said Karo Sargsyan, Chairman of the Board of Trustees of Ayb Educational Foundation.
Sona Koshetsyan has been with Ayb since 2009. She worked as Director of Development Programs at Ayb School and was the Founding Head of Dilijan Central School. In October of 2016, Ms Koshetsyan was appointed Deputy Director of the Ayb Educational Foundation to lead the School Enrolment and Coordination Department of the Araratian Baccalaureate (AB) educational program.
It’s worth mentioning that former Executive Director of Ayb Foundation Davit Sahakyan was appointed Deputy Minister of Education and Science of Armenia in December of 2016.