Սոնա Կոշեցյանը «Այբ» հիմնադրամի նոր տնօրենն է
Երեւան: Մեդիամաքս: «Այբ» կրթական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն է նշանակվել Սոնա Կոշեցյանը, որը հիմնադրամի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարն էր։
«Համոզված ենք, որ Սոնան կկարողանա ապահովել ճիշտ միկրոկլիմա կազմակերպությունում եւ կնախանշի «Այբ»-ի զարգացման նոր ուղիներ։ «Այբ» կրթական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի եւ անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Սոնա Կոշեցյանին եւ մաղթում նոր բարձունքներ ու նվաճումներ նոր պաշտոնում»,- ասել է «Այբ» կրթական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Կարո Սարգսյանը։
Սոնա Կոշեցյանը «Այբ»-ի հետ է 2009-ից։ Զբաղեցրել է դպրոցի զարգացման ծրագրերի փոխտնօրենի պաշտոնը: Եղել է Դիլիջանի կենտրոնական դպրոցի հիմնադիր տնօրենը, իսկ 2016թ. հոկտեմբերին ստանձնել է «Այբ» կրթական հիմնադրամի փոխտնօրենի պաշտոնը՝ ղեկավարելու «Արարատյան բակալավրիատ» ծրագրով նոր դպրոցների անդամակցության եւ համակարգման ուղղությունը։
Հիշեցնենք, որ «Այբ» հիմնադրամի նախկին գործադիր տնօրեն Դավիթ Սահակյանը 2016թ. դեկտեմբերին նշանակվել էր ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարի տեղակալի պաշտոնում:

Сона Кошецян возглавила фонд «Айб»
Ереван, 13 сентября. /Медиамакс/. Исполнительным директором образовательного фонда «Айб» назначена Сона Кошецян, занимавшая должность временно исполняющего обязанности директора фонда.
«Мы уверены, что Сона сумеет сформировать правильный микроклимат в организации и задать нужный вектор в развитии «Айб». От имени Совета попечителей фонда «Айб» и лично от себя искренне поздравляю Сону Кошецян с назначением и желаю новых высот и достижений на новом посту»,–  заявил председатель Совета попечителей образовательного фонда «Айб» Каро Саргсян.
Сона Кошецян работает в «Айб» с 2009 года. Занимала должность заместителя директора по проектам развития, была директором и учредителем Центральной школы Дилижана, а с октября 2016 г. заняла должность заместителя директора образовательного фонда «Айб», возглавив направление интеграции и координации новых школ программы «Араратский бакалавриат».
Напомним, что бывший исполнительный директор фонда «Айб» Давид Саакян в декабре 2016 года был назначен заместителем министра образования и науки Армении.