Ներկայացվել է «Կամրջելով պատմություններ» գիրքը
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանում տեղի է ունեցել «Կամրջելով պատմություններ» (Bridging stories) գրքի շնորհանդեսը, որում տեղ են գտել հայ եւ թուրք երիտասարդների կողմից արված լուսանկարները՝ երկու երկրների առօրյա կյանքի ու ընդհանուր հիշողությունների մասին։
Մեդիամաքսն ավելի վաղ պատմել էր National Geographic-ի ֆոտոլրագրող Ջոն Ստենմայերի նախաձեռնած ծրագրի մասին, որը նպատակ ունի հույս եւ խաղաղություն սերմանել Հայաստանի եւ Թուրքիայի ժողովուրդների միջեւ: Լուսանկարներից շատերը հունվարին ցուցադրվել էին Երեւանի Նորարար փորձառական արվեստի կենտրոնում։
ԱՄՆ դեսպանությունում նշել են, որ գրքի շնորհանդեսն իրենց ֆինանսավորած ծրագրի եզրափակիչ ակորդն է։
«Այս գիրքը թույլ կտա, որ ներկայացված աշխատանքներն ավելի շատ մարդիկ տեսնեն ու նոր քննարկումների ծավալման առիթ դառնան։ Ձեր արվեստի միջոցով ու ձեր աչքերով կառուցվում է փոխըմբռնման կամուրջը, ու մենք տեսնում ենք դա»,- ասել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ռաֆիկ Մանսուրը։
«Կամրջելով պատմություններ» գիրքը շուտով հասանելի կլինի Հայաստանի տարբեր գրադարաններում, ինչպես նաեւ ԱՄՆ դեսպանության հինգ Ամերիկյան անկյուններում, որոնք գործում են Երեւանում, Գյումրիում, Վանաձորում, Չարենցավանում եւ Կապանում:

“Bridging Stories” book launched
The book presents photos of everyday events and shared common memories, captured on both sides of a closed border by young Armenian and Turkish photographers.
Earlier this year Mediamax presented the initiative of photo reporter from National Geographic John Stanmeyer, aimed at spreading hope and peace between peoples of Armenia and Turkey.
Many of the photos were exhibited at Armenian Center for Contemporary Experimental Art, Yerevan.
According to U.S. Embassy to Armenia, the book launch is the capstone of a U.S. Embassy-sponsored project.
“It is through your art, through your eyes, that we can see bridges of understanding being built.  And with this book, your work will continue to reach new audiences and spark new discussions,” U.S. Embassy Chargé d’Affaires Rafik Mansour said.
Copies of the book will be made available to various libraries around Armenia, as well as U.S. Embassy’s five American Corners in Yerevan, Gyumri, Vanadzor, Charentsavan, and Kapan.