Երեւանում կկայանա Best of British Education ցուցահանդեսը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 25-ին Երեւանում տեղի կունենա Best of British Education կրթական ցուցահանդեսը, որի ընթացքում երիտասարդները հնարավորություն կունենան ծանոթանալ բրիտանական կրթություն ձեռք բերելու հնարավորություններին։
«Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում նախատեսված ցուցահանդեսին կներկայացվեն մասնագիտական զարգացման եւ վերապատրաստման, ինչպես նաեւ անգլերենի ուսուցման եւ թեստավորման ծրագրեր։
Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթն այսօր ասել է, որ միջոցառումը այն երիտասարդների համար է, որոնք հետաքրքրված են իրենց մասնագիտության իրական զարգացմամբ։
«Նկատել եմ, որ հայկական ընտանիքները բարձր են գնահատում կրթությունը։ Ուրախ ենք հայտարարելու, որ բրիտանական համալսարանները հետաքրքրված են խթանել հայաստանյան հաստատությունների հետ կապերը։ Հայաստանը եւս մեծ հետաքրքրվածություն է ցուցաբերում՝ բրիտանական փորձը դպրոցներում կիրառելու եւ անգլերենի դասավանդումը բարելավելու համար»,- ասել է դեսպանը։
Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանն ասել է, որ ցուցահանդեսի մասնակիցները հնարավորություն կունենան մանրամասն տեղեկություն ստանալ հայտնի Chevening, John Smith Fellowship եւ մի շարք այլ ծրագրերի մասին։
Կներկայացվեն նաեւ բրիտանական հայտնի հրատարակչությունների գրքեր, կկազմակերպվեն քննարկումներ։ Ցուցահանդեսի մասնակիցները կկարողանան շահել նվերներ՝ մասնակցելով Treasure Hunt մրցույթին։
«Վստահ ենք, որ կրթության եւ մշակույթի միջոցով կարող ենք վստահություն սերմանել երկու երկրների միջեւ եւ խրախուսել համագործակցությունը»,- նշել է Արեւիկ Սարիբեկյանը։

Yerevan to host Best of British Education Expo - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Yerevan will host Best of British Education Expo on October 25, within the frames of which young people from Armenia will learn about the opportunities of getting quality British education.
The event to be held at Armenia Marriott hotel will cover programs of professional development and training, as well as opportunities of English language learning and testing.
UK Ambassador to Armenia Judith Farnworth said today that the event is organized for the young people, interested in real development of their careers.
“I have noticed that the Armenian families highly value the education. I am happy to announce that British universities are interested in developing ties with Armenian educational institutions. Armenia has also expressed interest in incorporation of the British experience and improvement of teaching English language at schools throughout the country,” UK Ambassador said.
Director at British Council Armenia Arevik Saribekyan said that the participants will have the opportunity to learn in detail about Chevening, John Smith Fellowship and a number of other programs.
The organizers plan to present productions of British world famous publishing companies, as well as hold various discussions. The participants will able to win presents by taking part in Treasure Hunt competition.
“We are convinced that education and culture can help us build trust and boost cooperation between the two country,” Arevik Saribekyan remarked.