Նախարարների օնլայն մեդիա վարկանիշը նոյեմբերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա ընկերության ԶԼՄ-ների մոնիտորինգի, վերլուծության եւ գնահատման MaxMonitor համակարգը ներկայացնում է հայկական օնլայն մեդիայում նախարարների լուսաբանման ծավալը՝ 2017թ. նոյեմբեր ամսվա արդյունքներով:
128 լրատվական կայքերի նոյեմբեր ամսվա դիտարկման արդյունքներով ամենից շատ հիշատակված նախարարների եռյակն է՝
1. ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյան ՝ 2177 հրապարակում:
2.ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյան՝  1851 հրապարակում:
3.ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյան՝  816 հրապարակում:
Ամենաքիչ հիշատակված նախարարների եռյակը նախորդ ամսվա համեմատությամբ չի փոփոխվել.
1. ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյան՝ 187 հրապարակում:
2.  ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյան՝ 165 հրապարակում:
3. ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյան ՝ 69 հրապարակում:
MaxMonitor-ի մասնագետների կողմից առանձին վերլուծության են ենթարկվում 13 լրատվական կայքերի (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am) հրապարակումները, ինչի շնորհիվ ստացվում է դրական, չեզոք եւ բացասական երանգ ունեցող հրապարակումների պատկերը: Այն հասանելի է ստորեւ ներկայացվող աղյուսակում եւ վերաբերում է ս.թ. նոյեմբերին:

Online media ratings of Armenian ministers in November - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. MaxMonitor, a media monitoring, analysis and measurement platform, developed by Mediamax media company, presents the volume of online media coverage of Armenian ministers in November 2017.
The November review of 128 media websites shows that the trio of the most mentioned ministers is as follows:
1. Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian: 2177 mentions;
2. Minister of Defense Vigen Sargsyan: 1851 mentions;
3. Minister of Justice Davit Harutyunyan: 816 mentions.
The trio of the least mentioned ministers is the same as in October:
1. Minister of Diaspora Hranush Hakobyan: 187 mentions;
2. Deputy Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms Vache Gabrielyan: 165 mentions;
3. Minister of Sport and Youth Affairs Hrachya Rostomyan: 69 mentions.
MaxMonitor specialists separately analyzed publications of 13 news media websites (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am), which made it possible to map the mentions with positive, neutral, and negative undertones.