Նախարարների օնլայն մեդիա վարկանիշը դեկտեմբերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա ընկերության ԶԼՄ-ների մոնիտորինգի, վերլուծության եւ գնահատման MaxMonitor համակարգը ներկայացնում է հայկական օնլայն մեդիայում նախարարների լուսաբանման ծավալը՝ 2017թ. դեկտեմբեր ամսվա արդյունքներով:
128 լրատվական կայքերի դեկտեմբեր ամսվա դիտարկման արդյունքներով ամենից շատ հիշատակված նախարարների եռյակն է՝
1. ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյան ՝ 1931 հրապարակում:
2.ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյան՝  1315 հրապարակում:
3.ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյան՝  638 հրապարակում:
1. ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյան՝ 225 հրապարակում:
2.  ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյան ՝ 207 հրապարակում:
3. ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյան՝ 204 հրապարակում:
MaxMonitor-ի մասնագետների կողմից առանձին վերլուծության են ենթարկվում 13 լրատվական կայքերի (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am) հրապարակումները, ինչի շնորհիվ ստացվում է դրական, չեզոք եւ բացասական երանգ ունեցող հրապարակումների պատկերը: Այն հասանելի է ստորեւ ներկայացվող աղյուսակում եւ վերաբերում է ս.թ. դեկտեմբերին:

Online media ratings of Armenian ministers in December - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. MaxMonitor, a media monitoring, analysis and measurement platform developed by Mediamax media company, introduces the volume of online media coverage of Armenian ministers in December 2017.
The December review of 128 media websites shows that the trio of the most mentioned ministers is as follows:
1. Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian: 1931 mentions;
2. Minister of Defense Vigen Sargsyan: 1315 mentions;
3. Minister of Justice Davit Harutyunyan: 638 mentions.
1. Minister of Labor and Social Affairs Artem Asatryan: 225 mentions;
2. Minister of Emergency Situations Davit Tonoyan: 207 mentions;
3. Deputy Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms Vache Gabrielyan: 204 mentions.
MaxMonitor specialists separately analyze publications of 13 news media websites (168.am, 1in.am, A1plus.am, Aravot.am, Armenpress.am, Armlur.am, Blognews.am, Hraparak.am, Lragir.am, Mediamax.am, News.am, Panorama.am, Tert.am), which makes it possible to map the mentions with positive, neutral, and negative undertones. The results for December 2017 are displayed in the chart below.