Լրացել է Դավիթ Տոնոյանի պաշտոնավարման մեկ տարին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեկ տարի առաջ, 2017թ. փետրվարի 6-ին ՀՀ նախագահի հրամանագրով Դավիթ Տոնոյանը նշանակվեց Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարար:
Ներկայացնելով նորանշանակ նախարարին, ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ասել էր.
«Պարոն Տոնոյանին ճանաչում ենք որպես պարկեշտ, կազմակերպված կառավարիչ եւ հայրենասեր մարդ ու սպա: Կարծում եմ, որ չնայած մեծ պատասխանատվությանը, նրա համար այս պաշտոնում աշխատելը կլինի հեշտ, հաշվի առնելով այն, որ ԱԻՆ-ը  կայացած համակարգ է: Մենք վստահ ենք, որ պարոն Տոնոյանն անձնակազմի օգնությամբ իր առջեւ դրված բոլոր խնդիրները կիրականացնի»:
2017թ. սեպտեմբերին՝ փրկարարների մասնագիտական տոնի առիթով Մեդիամաքսին տված հարցազրույցում Դավիթ Տոնոյանը, մասնավորապես,
ասել էր.
«Թող հավակնոտ չհնչի, սակայն մեր ուժեղ կողմերից է վստահության մշակույթի ձեւավորումը մեր ժողովրդի մոտ: Ժողովուրդն այլեւս հավատում է մեզ, հավատում է օգնության 911 հեռախոսահամարին: Պատահական չէ, որ 2017թ. առաջին կիսամյակում 911 ծառայությունում ստացվել է 1 մլն 55 հազարից ավելի ահազանգ, որոնցից ոչ մեկն անպատասխան չի մնացել»:
Դավիթ Տոնոյան. Մարդիկ հավատում են մեզ
«Ունենք բարձրակարգ, գործիմաց ու նվիրյալ կադրեր բոլոր ոլորտներում: Ունենք եւ որոշ թույլ կադրեր, որոնք արդեն իսկ հասկանում են, որ գործ չունեն մեր բնագավառում: Կադրերի հետ աշխատանքի ամենանպատակային ուղին համակարգի առաջանցիկ բարեփոխումներն են, որը եւ ժամանակի մարտահրավերներով է պայմանավորված, եւ ՀՀ կառավարության հրատապ խնդիրների մաս է», - ասել էր նախարարը:

Прошел год с назначения Давида Тонояна на пост главы МЧС Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Год назад, 6 февраля 2017 года, указом президента Армении Давид Тоноян был назначен министром по чрезвычайным ситуациям.
Представляя нового министра, премьер-министр Армении Карен Карапетян говорил:
«Мы знаем господина Тонояна как порядочного, организованного управляющего и патриотичного человека и офицера. На мой взгляд, несмотря на большую ответственность, ему будет легко работать на этом посту, учитывая то, что МЧС – состоявшаяся система. Мы уверены, что вместе с командой МЧС господин Тоноян выполнит все поставленные перед ним задачи».
В сентябре 2017 года в интервью Медиамакс по случаю профессионального праздника спасателей Давит Тоноян, в частности, говорил:
«Пусть не прозвучит амбициозно, но одной из наших сильных сторон является формирование культуры доверия среди нашего населения. Люди верят нам, доверяют номеру 911. Не случайно, что в первом полугодии 2017 года службой 911 было получено более 1 млн 55 тысяч вызовов, ни один из которых не остался без ответа».
Давид Тоноян: Люди нам верят
«У нас есть высококвалифицированные, знающие и преданные кадры во всех сферах. Есть и слабые кадры, которые уже понимают, что в нашей системе им нет места. Самый целенаправленный путь работы с кадрами – это прогрессивные реформы системы, которые обусловлены вызовами времени и являются частью актуальной повестки правительства Армении»,- говорил министр.