Լրացել է Դավիթ Տոնոյանի պաշտոնավարման մեկ տարին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեկ տարի առաջ, 2017թ. փետրվարի 6-ին ՀՀ նախագահի հրամանագրով Դավիթ Տոնոյանը նշանակվեց Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարար:
Ներկայացնելով նորանշանակ նախարարին, ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ասել էր.
«Պարոն Տոնոյանին ճանաչում ենք որպես պարկեշտ, կազմակերպված կառավարիչ եւ հայրենասեր մարդ ու սպա: Կարծում եմ, որ չնայած մեծ պատասխանատվությանը, նրա համար այս պաշտոնում աշխատելը կլինի հեշտ, հաշվի առնելով այն, որ ԱԻՆ-ը  կայացած համակարգ է: Մենք վստահ ենք, որ պարոն Տոնոյանն անձնակազմի օգնությամբ իր առջեւ դրված բոլոր խնդիրները կիրականացնի»:
2017թ. սեպտեմբերին՝ փրկարարների մասնագիտական տոնի առիթով Մեդիամաքսին տված հարցազրույցում Դավիթ Տոնոյանը, մասնավորապես,
ասել էր.
«Թող հավակնոտ չհնչի, սակայն մեր ուժեղ կողմերից է վստահության մշակույթի ձեւավորումը մեր ժողովրդի մոտ: Ժողովուրդն այլեւս հավատում է մեզ, հավատում է օգնության 911 հեռախոսահամարին: Պատահական չէ, որ 2017թ. առաջին կիսամյակում 911 ծառայությունում ստացվել է 1 մլն 55 հազարից ավելի ահազանգ, որոնցից ոչ մեկն անպատասխան չի մնացել»:
Դավիթ Տոնոյան. Մարդիկ հավատում են մեզ
«Ունենք բարձրակարգ, գործիմաց ու նվիրյալ կադրեր բոլոր ոլորտներում: Ունենք եւ որոշ թույլ կադրեր, որոնք արդեն իսկ հասկանում են, որ գործ չունեն մեր բնագավառում: Կադրերի հետ աշխատանքի ամենանպատակային ուղին համակարգի առաջանցիկ բարեփոխումներն են, որը եւ ժամանակի մարտահրավերներով է պայմանավորված, եւ ՀՀ կառավարության հրատապ խնդիրների մաս է», - ասել էր նախարարը:

Yerevan /Mediamax/. Upon the decree of Armenian President, Davit Tonoyan was appointed Minister of Emergency Situations one year ago, on February 6 of 2017.
Introducing the newly-appointed Minister Tonoyan, Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said then:
“We know Mr. Tonoyan as a decent and organized manager and patriot. Despite the huge responsibility, he will find working in this position easy, taking into consideration the fact that Armenian MES is a sustained structure. We are convinced that together with his new team, Mr. Tonoyan will be able to achieve all the goals in his new position.”
In an exclusive interview to Mediamax, taken ahead of the professional holiday of Armenian rescuers in September 2017, Davit Tonoyan particularly said:
“I would not like to sound ambitious, but we have succeeded in forming trust among the people. The society now believes in soonest response from 911. It is not a coincidence that 911 service received more than 1mn 55k calls in the first half of 2017, and none was unanswered.”
Davit Tonoyan: People believe in us
“We have highly professional and dedicated specialists in all sectors. We also have some unqualified people with no place in our sector, and they already know it well. Implementation of progressive systemic reforms is the most efficient way of working with staff. Urgent issues on Armenian government’s agenda also involve these reforms, conditioned by modern challenges,” Minister Tonoyan said then.