Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է East-West Institute-ի անդամների հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նորընտիր նախագահ Արմեն Սարգսյանն Նյու-Յորքում հանդիպում է ունեցել Արեւելք-Արեւմուտք ինստիտուտ (East-West Institute) ոչ կառավարական կազմակերպության անդամների հետ:
«Զրույցի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում համատեղ ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր», - հայտնում են Արմեն Սարգսյանի գրասենյակից:
Այստեղ նշել են, որ Արեւելք-Արեւմուտք ինստիտուտ կազմակերպությունը հիմնադրվել է 1980 թվականին: Կազմակերպության գործունեության կիզակետում են ժամանակակից մարտահրավերները, որոնք խարխլում են կայունությունը տարբեր աշխարհամասերում:
Արմեն Սարգսյանը 2008 թվականից զբաղեցնում է ինստիտուտի փոխնախագահի պաշտոնը։
Ինստիտուտի պատվավոր նախագահներ եւ տնօրեններ են եղել Ֆինլանդիայի նախկին նախագահ Մարտի Ահտիսաարին, Ռումինիայի նախկին նախագահ Էմիլ Կոնստանտինեսկուն, Գերմանիայի նախկին փոխվարչապետ եւ արտաքին գործերի նախարար Հանս Դիտրիխ Գենշերը:

Армен Саргсян встретился с членами East-West Institute - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Избранный президент Армении Армен Саргсян встретился в Нью-Йорке с членами неправительственной организации East-West Institute.
«В ходе беседы обсуждались вопросы, касающиеся реализации совместных программ в Армении»,- сообщают из офиса Армена Саргсяна.
Здесь также отметили, что организация East-West Institute основана в 1980 году. В фокусе деятельности  организации находятся современные вызовы, подрывающие стабильность в разных частях мира.
Армен Саргсян с 2008 года занимает должность вице-президента института.
Почетными президентами и директорами института в разное время были бывший президент Финляндии Марти Ахтисари, бывший президент Румынии Эмиль Константинеску, бывший вице-премьер и министр иностранных дел Германии Ганс-Дитрих Геншер.