Գերմանիայի դեսպանությունը այլեւս Շենգենյան վիզաներ չի տրամադրի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: 2018թ. ապրիլի 3-ից Գերմանիայի դեսպանությունը այլեւս չի ընդունելու դիմումներ Շենգենյան վիզայի համար:
Դեսպանությունից հայտնում են, որ ապրիլի 3-ից Գերմանիայի, Բելգիայի, Նիդեռլանդների, Լյուքսեմբուրգի, Ավստրիայի եւ Շվեդիայի համար Շենգենյան վիզայի կընդունվեն առանձին սպասարկող  ընկերության՝ «ՎիզաՄետրիկի» կողմից:
Այդ առիթով Գերմանիայի դեսպանությունը մարտի 28-ին հրավիրում է մամուլի ասուլիսի, որի ընթացքում Հայաստանում Գերմանիայի դեսպան Մաթիաս Քիսլերը, դեսպանության վիզաների բաժնի ղեկավար Ալեքսանդր Բարթոլդը եւ VisaMetric ընկերության համակարգողը կներկայացնեն Շենգենյան վիզաների համար դիմումների նոր ընթացակարգը եւ կպարզաբանեն վիզաների գործընթացի մանրամասներն ու առանձնահատկությունները։

Посольство Германии больше не будет выдавать Шенгенские визы - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. С 3 апреля 2018 года посольство Германии больше не будет принимать заявки на получение Шенгенской визы.
В посольстве сообщают, что с 3 апреля заявки на Шенгенскую визу для Германии, Бельгии, Нидерландов, Люксембурга, Австрии и Швеции будет рассматривать отдельная обслуживающая компания – VisaMetric.
28 марта состоится пресс-конференция, на которой посол Германии в Армении Матиас Кислер, руководитель отдела виз посольства Александр Бартольд и координатор компании VisaMetric представят новый порядок подачи заявок на Шенгенскую визу и разъяснят подробности и особенности выдачи виз.