Գերմանիայի դեսպանությունը այլեւս Շենգենյան վիզաներ չի տրամադրի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: 2018թ. ապրիլի 3-ից Գերմանիայի դեսպանությունը այլեւս չի ընդունելու դիմումներ Շենգենյան վիզայի համար:
Դեսպանությունից հայտնում են, որ ապրիլի 3-ից Գերմանիայի, Բելգիայի, Նիդեռլանդների, Լյուքսեմբուրգի, Ավստրիայի եւ Շվեդիայի համար Շենգենյան վիզայի կընդունվեն առանձին սպասարկող  ընկերության՝ «ՎիզաՄետրիկի» կողմից:
Այդ առիթով Գերմանիայի դեսպանությունը մարտի 28-ին հրավիրում է մամուլի ասուլիսի, որի ընթացքում Հայաստանում Գերմանիայի դեսպան Մաթիաս Քիսլերը, դեսպանության վիզաների բաժնի ղեկավար Ալեքսանդր Բարթոլդը եւ VisaMetric ընկերության համակարգողը կներկայացնեն Շենգենյան վիզաների համար դիմումների նոր ընթացակարգը եւ կպարզաբանեն վիզաների գործընթացի մանրամասներն ու առանձնահատկությունները։

German Embassy in Armenia to stop issuing Schengen visa - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The German Embassy in Armenia will no longer accept applications for Schengen visa starting from April 3, 2018.
The embassy has informed that from April 3, VisaMetric center will accept the applications for Schengen visa for Germany, Belgium, Netherlands, Luxembourg, Austria, and Sweden.
The German Embassy will hold a press conference on March 28 regarding the change, where German Ambassador to Armenia Matthias Kiesler, visa section attaché Alexander Barthold and VisaMetric manager will introduce the new procedure for visa application and explain the details and peculiarities of the visa issuing process.