Վիկտոր Սողոմոնյանը՝ մեդիայում քաղաքական իմաստների ձեւափոխման մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Քաղաքական գիտությունների դոկտոր, Հայաստանի երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը սկսել է հատուկ դասընթաց կարդալ Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի (МГИМО) Միջազգային լրագրության ֆակուլտետի մագիստրոսների համար:
«Ժամանակակից լրատվամիջոցների համակարգում քաղաքական իմաստների ձեւափոխումը» կոչվող հատուկ դասընթացը բաղկացած է չորս մասից:
Վիկտոր Սողոմոնյանը, մասնավորապես, պատմում է ժամանակակից աշխարհում հաղորդակցության համակարգերի վերափոխման մասին, կապի ուղիների  հասանելիություն ունեցող «արտոնյալ» հեղինակի եւ «պասիվ» հասցեատիրոջ միջեւ տարբերության անհետացման մասին:
Նա ներկայացնում է վերջին 10 տարվա ընթացքում քաղաքական դիսկուրսի կարեւոր հատկանիշների փոփոխությունները, պատմում է զանգվածային մշակույթի պատմությունների եւ հերոսների աննախադեպ ազդեցության տակ գտնվող

Виктор Согомонян рассказывает о трансформации политических смыслов в медиа - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Доктор политических наук, руководитель офиса второго президента Армении Виктор Согомонян начал читать специальный курс для магистрантов факультета международной журналистики Московского государственного института международных отношений (МГИМО).
Спецкурс «Трансформации политических смыслов в системе современных масс-медиа» состоит из четырех частей.
Виктор Согомонян, в частности, рассказывает о трансформации систем коммуникации в современном мире, исчезновении разницы между «привилегированным» автором, имеющим доступ к каналам связи, и «пассивным» адресатом.
Он демонстрирует произошедшие за последние 10 лет изменения сущностных характеристик политического дискурса, рассказывает об увеличении «подражательного» компонента в социальных действиях современного человека, находящегося под беспрецедентным влиянием сюжетов и героев произведений массовой культуры.