«Ավրորայի» 13 ակնթարթները - Mediamax.am
Մայիսի 28-ին Երեւանում կայացավ «Ավրորա» միջազգային մարդասիրական մրցանակի երկրորդ մրցանակաբաշխությունը:
Մեդիամաքսը՝ «Ավրորայի» հետ համագործակցությամբ, ներկայացնում է դրվագներ մրցանակաբաշխությունից եւ դրան նախորդած միջոցառումներից:
Մայիսի 28-ի վաղ առավոտյան «Ավրորայի» հիմնադիրներ Վարդան Գրեգորյանը, Ռուբեն Վարդանյանը եւ Նուբար Աֆեյանը հանդիպում են Մատենադարանի մոտ, որպեսզի դիմավորեն ընտրող հանձնաժողովի անդամներին:
Ընտրող հանձնաժողովի անդամները գնում են «Ավրորա-2017»-ի դափնեկրին ընտրելու:
«Ավրորա-2016»-ի դափնեկիր Մարգարիտ Բարանկիցեն եւ անվանի ամերիկացի դիվանագետ Էդվարդ Ջերեջյանը՝ պաշտոնական ընդունելության ժամանակ:
«Ավրորա-2017»-ի ապագա դափնեկիր Թոմ Քաթինան եւ UWC Dilijan քոլեջի ուսանողներից մեկը:
«Ավրորա-2017»-ի դափնեկիրների մասին պատմող ֆիլմերի հեղինակ Անդրեյ Լոշակը՝ պաշտոնական ընդունելության ժամանակ:
Լեգենդար հերոս Շավարշ Կարապետյանը «Ավրորայի» ամենասիրված եւ սպասված հյուրերից է:
Թվում է, թե «Ավրորայի» գործընկեր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը սելֆի է անում:
«Ավրորայի» բոլոր հյուրերը ցանկանում էին լուսանկարվել Հենրիխ Մխիթարյանի հետ: Անգամ Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն է ստիպված սպասել:
Ահա եկավ եւ նրա հերթը:
Մինչ հյուրերը շփվում են նախասրահում, «Ավրորայի» ստեղծագործական խորհրդի անդամներ Սալփի Ղազարյանը եւ Արթուր Ջանիբեկյանը դահլիճում հետեւում են պատրաստություններին:

13 snapshots from Aurora Prize-2017 - Mediamax.am
Mediamax in cooperation with Aurora Humanitarian Initiative presents 13 snapshots of the ceremony and the preceding events.
In the early morning of May 28, Aurora co-founders Vartan Gregorian, Ruben Vardanyan and Noubar Afeyan meet at Matenadaran to welcome the members of the Selection Committee.
Selection Committee members head to choose the 2017 Aurora Prize Laureate.
2016 Aurora Prize Laureate Marguerite Barankitse and renowned American diplomat Edward Djerejian at the official reception.
Future 2017 Aurora Prize Laureate Tom Catena and a UWC Dilijan student.
Author of the films about Aurora 2017 finalists Andrey Loshak at the official reception.
Legendary hero Shavarsh Karapetyan is one of the most favourite and expected guests of the Aurora Prize ceremony.
It seems like VivaCell-MTS’s General Manager Ralph Yirikian is taking a selfie.
All guests at the ceremony wanted to take a picture with Henrikh Mkhitaryan. Even President of the Armenian Football Federation Ruben Hayrapetyan has to wait for his turn.
Finally, it is his turn.
While the guests socialize in the entrance hall, members of the Aurora Creative Council Salpi Ghazarian and Artur Janibekyan are watching over the preparations in the concert hall.