Այաթոլլահ Խամենեին ներում է շնորհել ավելի քան հազար մարդու
Իրանի հոգեւոր առաջնորդ այաթոլլահ Ալի Խամենեին Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի օրվա կապակցությամբ հրաման է ստորագրել՝ ավելի քան հազար բանտարկյալի ներում շնորհելու մասին:
Ներման խնդրագիրը այաթոլլահին ուղղել էր Իրանի Գերագույն դատարանի այաթոլլահ Սադեկ Ամոլի Լարիջանին, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Իրանում Իսլամական հեղափոխության փառավոր հաղթանակի նախօրեին հոգեւոր առաջնորդը համաձայնություն է տվել քաղաքացիական, հեղափոխական ու ռազմական դատարաններում դատապարտված 1059 անձանց ներում շնորհելու առաջարկին»,- ասված է Ալի Խամենեիի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Аятолла Али Хаменеи помиловал более тысячи заключенных
Руководитель и духовный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи подписал указ о помиловании более тысячи заключенных в связи с празднованием Дня победы исламской революции.
Прошение о помилование осужденных было направлено аятолле Али Хаменеи председателем Верховного суда Ирана аятоллой Садеком Амоли Лариджани, сообщает ТАСС.
«Накануне славной победы исламской революции Ирана, духовный лидер согласился с предложением о помилования 1059 осужденных по приговорам гражданских, революционных и военных судов страны», - говорится в сообщении пресс-службы Али Хаменеи.