Հուլիսին կգործի Երեւանի տրանսպորտի բարեփոխումների էլ. հարթակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հուլիսին կսկսի գործել Երեւանի հասարակական տրանսպորտի բարեփոխումների հանրային փոխգործակցության էլեկտրոնային հարթակը:
Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանի անցկացրած խորհրդակցության ժամանակ «Երեւան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ տնօրեն Սարգիս Մանուկյանն ասել է, որ էլեկտրոնային հարթակը մայրաքաղաքի բնակիչներին հնարավորություն կընձեռի հանրային քննարկումներին զուգահեռ մասնակցել գործընթացին։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են խորհրդատու կազմակերպության նախորդ հաշվետվության մասին մասնագիտական խմբի դիտարկումները, ինչպես նաեւ ներկայացվել են ավտոբուսային նոր երթուղային ցանցի, ինտեգրված սակագնի եւ տոմսային համակարգի մասին գնումների ընթացակարգերի վերաբերյալ առաջարկներ։
Երեւանի հանրային տրանսպորտի բարեփոխումների մասնագիտական աշխատանքային խմբի առաջին նիստը կայացել էր այս տարվա ապրիլի 20-ին։
«Ավտոբուսային նոր երթուղային ցանցը, ինտեգրված սակագինը եւ տոմսային համակարգը» ծրագիրը Երեւանի քաղաքապետարանի հանձնարարությամբ իրականացվում է բրիտանական WYG International ընկերության կողմից՝ «Ամերիա» ՓԲԸ հետ համատեղ։

E-platform for Yerevan transport reforms to kick off in July - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The e-platform for community collaboration on Yerevan public transport reforms will start operating in July.
At the meeting held by Deputy Yerevan Mayor Vahe Nikoyan, Head of Technology Management Center of Yerevan City CJSC Sargis Manukyan said the e-platform will enable the capital’s residents to participate in public discussions of reforms.
The parties discussed the expert group’s remarks on the consulting agency’s previous report and presented suggestions regarding the purchase procedures for the new bus route network, integrated fees, and ticket system.
The first session of the expert working group on Yerevan public transport reforms took place on April 20 this year.
The new bus route network, integrated fees, and ticket system program is jointly implemented by WYG International (Great Britain) and Ameria CJSC.