Հուլիսին կգործի Երեւանի տրանսպորտի բարեփոխումների էլ. հարթակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հուլիսին կսկսի գործել Երեւանի հասարակական տրանսպորտի բարեփոխումների հանրային փոխգործակցության էլեկտրոնային հարթակը:
Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանի անցկացրած խորհրդակցության ժամանակ «Երեւան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ տնօրեն Սարգիս Մանուկյանն ասել է, որ էլեկտրոնային հարթակը մայրաքաղաքի բնակիչներին հնարավորություն կընձեռի հանրային քննարկումներին զուգահեռ մասնակցել գործընթացին։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են խորհրդատու կազմակերպության նախորդ հաշվետվության մասին մասնագիտական խմբի դիտարկումները, ինչպես նաեւ ներկայացվել են ավտոբուսային նոր երթուղային ցանցի, ինտեգրված սակագնի եւ տոմսային համակարգի մասին գնումների ընթացակարգերի վերաբերյալ առաջարկներ։
Երեւանի հանրային տրանսպորտի բարեփոխումների մասնագիտական աշխատանքային խմբի առաջին նիստը կայացել էր այս տարվա ապրիլի 20-ին։
«Ավտոբուսային նոր երթուղային ցանցը, ինտեգրված սակագինը եւ տոմսային համակարգը» ծրագիրը Երեւանի քաղաքապետարանի հանձնարարությամբ իրականացվում է բրիտանական WYG International ընկերության կողմից՝ «Ամերիա» ՓԲԸ հետ համատեղ։

Ереван /Медиамакс/. В июле начнет действовать электронная платформа, посредством которой граждане смогут принять участие в обсуждении реформ общественного транспорта Еревана.
На совещании во главе с заместителем мэра Еревана Ваге Никояном директор ЗАО «Центр технологий управления Еревана» Саргис Манукян заявил, что электронная платформа предоставит жителям столицы возможность участвовать в процессе параллельно с общественными обсуждениями.
На совещании обсуждались замечания профессиональной группы о предыдущем отчете организации-консультанта, были представлены предложения по процедуре создания новой автобусной маршрутной сети, интегрированного тарифа и билетной системы.
Первое заседание рабочей группы по реформе общественного транспорта Еревана состоялось 20 апреля текущего года.
По поручению мэрии Еревана проект «Новая автобусная маршрутная сеть, интегрированный тариф и билетная система» осуществляется британской компанией WYG International совместно с ЗАО «Америа».