ՊՆ-ում քննարկվել են ՆԱՏՕ-ի հետ գործակցության հեռանկարները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոս Գոթեմոլերին։
ՊՆ-ում նշել են, որ Ռոս Գոթեմոլերը բարձր է գնահատել ՀՀ խաղաղապահ ստորաբաժանումների մասնակցությունը Աֆղանստանում եւ Կոսովոյում ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած գործողություններին, կարեւորել է նոր կարողությունների զարգացման, փոխգործունակության բարելավման համատեղ ջանքերը, համագործակցությունը ռազմական կրթության եւ այլ ուղղություններով։
Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի, Պլանավորման եւ վերանայման գործընթացի շրջանակում պաշտպանական բարեփոխումների աջակցության, բարեվարքության ամրապնդման համաձայնեցված նպատակների գործնական իրականացումն ապահովելու շուրջ։

В министерстве обороны обсудили перспективы сотрудничества с НАТО - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян принял сегодня заместителя генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.
В министерстве обороны Армении отметили, что Роуз Геттемюллер высоко оценила участие армянских подразделений в миротворческих операциях НАТО в Афганистане и Косово, подчеркнула важность совместных усилий по улучшению взаимодействия и развитию новых навыков, сотрудничества в сфере военного образования и по другим направлениям.
Стороны обменялись мнениями вокруг поддержки реформ в оборонной сфере в рамках Программы действий индивудального партнерства, Процесса планирования и пересмотра партнерства, обеспечения практической реализации согласованных целей по укреплению добропорядочности.