ՊՆ-ում քննարկվել են ՆԱՏՕ-ի հետ գործակցության հեռանկարները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոս Գոթեմոլերին։
ՊՆ-ում նշել են, որ Ռոս Գոթեմոլերը բարձր է գնահատել ՀՀ խաղաղապահ ստորաբաժանումների մասնակցությունը Աֆղանստանում եւ Կոսովոյում ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած գործողություններին, կարեւորել է նոր կարողությունների զարգացման, փոխգործունակության բարելավման համատեղ ջանքերը, համագործակցությունը ռազմական կրթության եւ այլ ուղղություններով։
Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի, Պլանավորման եւ վերանայման գործընթացի շրջանակում պաշտպանական բարեփոխումների աջակցության, բարեվարքության ամրապնդման համաձայնեցված նպատակների գործնական իրականացումն ապահովելու շուրջ։

Armenia and NATO discuss cooperation prospects in defense - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Defense Minister of Armenia Vigen Sargsyan has received today Deputy Secretary General of NATO Rose Gottemoeller.
According to the Ministry of Defense, Rose Gottemoeller has shared high appreciation for Armenian peacekeeping brigade’s participation in NATO missions in Afghanistan and Kosovo as well as attached importance to development of new capacities, joint efforts in improving the partnership, and cooperation in military education and other spheres.
The parties have exchanged opinions on the Individual Partnership Action Plan, assistance in defense reforms within the Planning and Review Process, and practical implementation of coordinated goals in strengthening integrity.