ԶՈՒ արդիականացման ծրագիրը հստակ թիրախներ ունի, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ ՀՀ զինված ուժերի 2018-2024 թթ. արդիականացման ծրագիրը տարբերվում է բոլորից, քանի որ թիրախավորված ծրագիր է:
Այս մասին նախագահը նշել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստում:
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ ՊՆ 2018-2024 թթ. արդիականացման ծրագրի նախագծի ստեղծումը պայմանավորված էր հանգամանքով, որ տարածաշրջանում նոր մարտահրավերներ են ձեւավորվում, եւ դրանց արձագանքելու լավագույն միջոցը երկարաժամկետ զարգացման ծրագիր ունենալն է:
«Այսօր առկա է ծրագիր, որը լավ մշակված է, թիրախներ կան, կան ցուցանիշներ, եւ որ ամենակարեւորն է՝ կան նաեւ ֆինանսական հաշվարկներ: Ասածս չի նշանակում, որ չենք կարող այս ծրագրի մեջ փոփոխություններ մտցնել»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan has noted today that the modernization program 2018-2024 for the Armenian Armed Forces differs from others as it is a targeted program.
The President has made that remark at the session of the National Security Council.
According to Serzh Sargsyan, the Armenian Defense Ministry’s modernization program 2018-2024 is conditioned by the new challenges rising in the region and the best response to them is a long-term development program.
“We have a properly prepared program, targets, milestones, and the most important part - financial estimate. However, this does not mean we cannot make changes to the program,” said Serzh Sargsyan.