Ստորագրվել է հայ-բրիտանական պաշտպանական համագործակցության ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Լոնդոնում ստորագրվել է հայ-բրիտանական պաշտպանական համագործակցության 2018 թվականի ծրագիրը, որը ներառում է 20-ից ավել միջոցառումներ Հայաստանի եւ Միացյալ Թագավորության ուսումնական կենտրոններում:
Մարտի 12-ից 13-ը ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լեւոն Այվազյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լոնդոնում մասնակցել է հայ-բրիտանական ռազմաքաղաքական եւ երկկողմ համագործակցության հերթական խորհրդակցություններին:
Այս ձեւաչափով հանդիպումները անցկացվում են ամենամյա հաջորդականությամբ Երեւանում եւ Լոնդոնում։
Հանդիպումների ընթացքում ամփոփվել են 2017 թվականի երկկողմ պաշտպանական համագործակցության արդյունքները, պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել մի շարք նոր ուղղություններով համագործացության ծրագրեր իրականացնելու վերաբերյալ:

Подписана программа армяно-британского оборонного сотрудничества - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В Лондоне подписана программа армяно-британского оборонного сотрудничества на 2018 год, включающая более 20 мероприятий в образовательных центрах Армении и Соединенного Королевства.
12-13 марта делегация во главе с начальником управления оборонной политики министерства обороны Армении Левоном Айвазяном в Лондоне принимала участие в очередных консультациях по армяно-британскому военно-политическому и двустороннему сотрудничеству.
Встречи в таком формате проводятся ежегодно в Ереване и Лондоне.
В ходе встреч были подведены итоги двустороннего сотрудничества в сфере обороны за 2017 год, также были достигнуты договоренности о реализации программ сотрудничества по ряду новых направлений.