ԱԶԲ փորձագետներն օժանդակում են ՀՀ կրթական բարեփոխումներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանն այսօր ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Շեյն Ռոզենտալի գլխավորած պատվիրակությանը:
Լեւոն Մկրտչյանը կարեւորել է Ասիական զարգացման բանկի հետ համագործակցությունը, մասնավորապես՝ փորձագիտական օժանդակությունը Կրթության զարգացման պետական ծրագրի եւ դրանից բխող գործառնական ենթածրագրերի լրամշակման եւ հանրակրթության կառավարման համակարգի բարելավման ուղղություններով:
Նախարարն անդրադարձել է ԿԳՆ-ի, Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ ձեւավորված համագործակցությանը՝ ընդգծելով ուսուցիչների պատրաստման եւ վերապատրաստման ծրագրի կարեւորությունը, որն այժմ քննարկումների փուլ է անցնում:
ԱԶԲ հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Շեյն Ռոզենտալը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել քննարկումները վերոնշյալ ծրագրերի աջակցության ուղղությամբ:

АБР содействует образовательным реформам в Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр образования и науки Армении Левон Мкртчян принял сегодня делегацию во главе с директором армянского офиса Азиатского банка развития Шейном Розенталем.
Левон Мкртчян подчеркнул важность сотрудничества с Азиатским банком, в частности, экспертного содействия по дополнению Государственного плана развития образования и исходящих из него практических подпроектов и улучшения системы управления общим образованием.
Министр отметил сформировавшееся сотрудничество министерства, Центра стратегических инициатив и Азиатского банка развития, подчеркнув важность проекта переподготовки и квалификации учителей, который сейчас находится на стадии обсуждения.