ԱԶԲ փորձագետներն օժանդակում են ՀՀ կրթական բարեփոխումներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանն այսօր ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Շեյն Ռոզենտալի գլխավորած պատվիրակությանը:
Լեւոն Մկրտչյանը կարեւորել է Ասիական զարգացման բանկի հետ համագործակցությունը, մասնավորապես՝ փորձագիտական օժանդակությունը Կրթության զարգացման պետական ծրագրի եւ դրանից բխող գործառնական ենթածրագրերի լրամշակման եւ հանրակրթության կառավարման համակարգի բարելավման ուղղություններով:
Նախարարն անդրադարձել է ԿԳՆ-ի, Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ ձեւավորված համագործակցությանը՝ ընդգծելով ուսուցիչների պատրաստման եւ վերապատրաստման ծրագրի կարեւորությունը, որն այժմ քննարկումների փուլ է անցնում:
ԱԶԲ հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Շեյն Ռոզենտալը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել քննարկումները վերոնշյալ ծրագրերի աջակցության ուղղությամբ:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Minister of Education and Science Levon Mkrtchyan received today the delegation, led by Shane Rosenthal, Country Director of Armenia Resident Mission at Asian Development Bank (ADB).
Levon Mkrtchyan attached importance to cooperation with ADB, which particularly provided expert support for State Program for Education Development in facilitating operational subprograms and improving management system in public education.
Minister of Education and Science also touched upon the cooperation between ADB and Center for Strategic Initiatives of the Government of Armenia (GCSI), emphasizing the importance of the program for preparing and training teachers, which is currently discussed.