Նալբանդյանն ու Լավրովը կհանդիպեն Մոսկվայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը փետրվարի 21-22-ը ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հրավերով պաշտոնական այց կկատարի Ռուսաստան:
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ նախարարները կքննարկեն Հայաստան-Ռուսաստան դաշնակցային, ռազմավարական հարաբերությունների օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ, երկու երկրների ղեկավարների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը։
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները կքննարկեն Վիեննայում եւ Սանկտ Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը։

Налбандян и Лавров встретятся в Москве - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян посетит 21-22 февраля с официальным визитом посетит Россию по приглашению главы МИД РФ Сергея Лаврова.
В МИД Армении отметили, что министры обсудят широкий спектр вопросов повестки союзнических, стратегических отношений Армении и России, а также процесс реализации договоренностей между лидерами двух государств.
Главы внешнеполитических ведомств Армении и России обсудят меры, предпринимаемые для осуществления договоренностей, достигнутых на встречах президентов Армении и Азербайджана в Вене и Санкт-Петербурге в 2016 году.