Երեւանն ու Թեհրանը խորացնում են կապերը բոլոր ոլորտներում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ասել է, որ հայ-իրանական հարաբերությունները դինամիկ կերպով զարգացել են՝ ընդգրկելով նորանոր ոլորտներ։
«Գիտակցում ենք, որ երկկողմ փոխգործակցությունը զարգացնելու համար առկա է մեծ ներուժ եւ մենք տրամադրված ենք համատեղ ջանքերով այն խորացնել, ընդլայնել եւ ամրապնդել»,- հայտարարել է նախարարը Երեւանում՝ Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ հանդիպման արդյունքներով։
Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծել է, որ «ԵԱՏՄ-Իրան համագործակցության հաստատումը կարող է առաջընթաց ապահովել հայ-իրանական տնտեսական հարաբերությունների զարգացման գործում»։
Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆն էլ նշել է, որ հայ-իրանական քաղաքական եւ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման համար լավ հնարավորություններ կան։
«Ցանկանում ենք, որ հաջողություններ գրանցվեն գործակցության բոլոր ոլորտներում»,- ասել է իրանցի նախարարը։

Ереван и Тегеран углубляют связи во всех сферах - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян заявил сегодня, что армяно-иранские отношения динамично развиваются.
«Мы осознаем, что для развития двустороннего сотрудничества имеется огромный потенциал, и мы настроены совместными усилиями углублять, расширять и укреплять наши связи»,- заявил министр по итогам встречи с министром иностранных дел Ирана Мохаммадом Джавадом Зарифом.
Эдвард Налбандян подчеркнул, что «установление сотрудничества ЕАЭС-Иран может обеспечить прогресс в развитии двусторонних экономических связей».
Мохаммад Джавад Зариф отметил, что для развития армяно-иранских политических и экономических отношений есть хорошие возможности.