Մեդիամաքսը ճանաչվել է «Տարվա ԶԼՄ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» գիտատեղեկատվական հասարակական կազմակերպությունն այսօր պարգեւատրել է «Հայկական PR մրցանակաբաշխութուն-2016»-ի հաղթողներին՝ 13 անվանակարգերում:
Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունը ճանաչվել է «Տարվա ԶԼՄ» ` 2015-ին իրականացրած հատուկ նախագծերի համար:
Մրցանակը ստացել է Մեդիամաքսի գլխավոր խմբագիր Դավիթ Ալավերդյանը:
«Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» գիտատեղեկատվական հասարակական կազմակերպության նախագահ Աստղիկ Ավետիսյանն ասել է, որ մրցանակաբաշխությունը միտված է Հայաստանում հանրային կապերի ոլորտի աշխուժացմանը:
Մրցանակաբաշխության գլխավոր գործընկերը Beeline ընկերությունն է:
Մրցանակակիրները ընտրվել են հանրային կապերի ոլորտում իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքում, որոնց մասնակցել է 50 փորձագետ, 50 խմբագիր եւ լրագրող, 7 ֆոկուս-խումբ:
Հիշեցնենք, որ 2015 թվականի ապրիլին Mediamax.am կայքն արժանացել էր ArmNet Awards 2015 մրցանակաբախշության գլխավոր մրցանակին՝ հաղթող ճանաչվելով նաեւ ArmNet-ի «Բովանդակություն» անվանակարգում:

Mediamax is awarded “Media of the Year” - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The Armenian PR Association scientific-informational NGO handed over today the prizes to the winners of 13 categories of the Armenian PR Award-2016.
Mediamax media company was awarded “Media of the Year” for special projects realized in 2015.
Mediamax Chief Editor David Alaverdyan received the award.
The Armenian PR Association scientific-informational NGO President Astghik Avetisyan said that the award aims to boost public relations sphere in Armenia.
Beeline is the main partner of the award.
The winners of the award were chosen by the results of the research in PR industry, which included 50 experts, 50 editors and journalists, and 7 focus groups.
In April 2015 Mediamax.am website was awarded ArmNet Awards 2015 Grand Prix, winning the “Best Content” nomination as well.