Մեդիամաքսը ճանաչվել է «Տարվա ԶԼՄ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» գիտատեղեկատվական հասարակական կազմակերպությունն այսօր պարգեւատրել է «Հայկական PR մրցանակաբաշխութուն-2016»-ի հաղթողներին՝ 13 անվանակարգերում:
Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունը ճանաչվել է «Տարվա ԶԼՄ» ` 2015-ին իրականացրած հատուկ նախագծերի համար:
Մրցանակը ստացել է Մեդիամաքսի գլխավոր խմբագիր Դավիթ Ալավերդյանը:
«Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» գիտատեղեկատվական հասարակական կազմակերպության նախագահ Աստղիկ Ավետիսյանն ասել է, որ մրցանակաբաշխությունը միտված է Հայաստանում հանրային կապերի ոլորտի աշխուժացմանը:
Մրցանակաբաշխության գլխավոր գործընկերը Beeline ընկերությունն է:
Մրցանակակիրները ընտրվել են հանրային կապերի ոլորտում իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքում, որոնց մասնակցել է 50 փորձագետ, 50 խմբագիր եւ լրագրող, 7 ֆոկուս-խումբ:
Հիշեցնենք, որ 2015 թվականի ապրիլին Mediamax.am կայքն արժանացել էր ArmNet Awards 2015 մրցանակաբախշության գլխավոր մրցանակին՝ հաղթող ճանաչվելով նաեւ ArmNet-ի «Բովանդակություն» անվանակարգում:

Ереван/Медиамакс/. «Армянская PR-ассоциация» наградила сегодня победителей «Армянской PR-премии 2016» в 13 номинациях.
Медиа-компания Медиамакс была признана победителем в номинации «СМИ года» - за осуществленные в 2015 году специальные проекты.
Премию получил главный редактор Медиамакс Давид Алавердян.
Как сказала председатель научно-информационной неправительственной организации «Армянская PR-ассоциация» Астхик Аветисян, премия нацелена на активизацию области общественных связей в Армении.
Генеральным партнером премии выступает компания Beeline.
Лауреаты премии были определены по итогам исследований в области общественных связей, в которых участвовали 50 экспертов, 50 редакторов и журналистов и 7 фокус-групп.
Напомним, что в апреле 2015 года сайт Mediamax.am получил главный приз ArmNet Awards 2015, а также премию ArmNet в номинации «Контент».