Քաղաքական գործիչ լինելը բարդ է, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ իրեն քաղաքական դաշտ է բերել «անհանգստությունը մեր երկրի ապագայի համար»:
Այս մասին վարչապետն ասել է մամուլի ասուլիսում՝ պատասխանելով Մեդիամաքսի հարցինˋ ի՞նչ գործոնների ազդեցությամբ է փոխվել Կարեն Կարապետյանիˋ ինքն իրեն քաղաքական գործիչ չընկալելու նախկին «համոզումը»:
«Ընդ որում, շատ կուզեի, որ «անհանգստություն» բառը չընկալեին իբրեւ պաթոսով արված արտահայտություն»,- նշել է վարչապետը:
«Բազմիցս ասել եմ, որ յուրաքանչյուր կառավարչի համար բարձրագույն երջանկություն կամ հաճույք կարող է լինել այն, երբ իր կառավարման ոլորտում որեւէ արդյունք է գրանցվում»,- հավելել է կառավարության ղեկավարը:
Նա նկատել է, որ քաղաքական գործիչ լինելն իրականում բարդ խնդիր է:
«Որեւէ անձնական հետաքրքրություն իմ առօրյայում, ցավոք, այսօր գոյություն չունի»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:

Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said today that “concerns about the future of our country” brought him to politics.
Prime Minister said this during the news conference, answering to Mediamax’s question on factors that changed his previous “conviction of himself” not as a politician.
“Moreover, I would like “concerns” to be perceived as an expression without any pathos,” Prime Minister remarked.
“I have said for many times that the highest expression of happiness and content for every manager are results, registered in the sphere during his/her tenure,” Karapetyan added.
He observed that being a politician is a tough job in fact. “Unfortunately, I have no personal life or interests right now”, PM confessed.