Քաղաքական գործիչ լինելը բարդ է, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ իրեն քաղաքական դաշտ է բերել «անհանգստությունը մեր երկրի ապագայի համար»:
Այս մասին վարչապետն ասել է մամուլի ասուլիսում՝ պատասխանելով Մեդիամաքսի հարցինˋ ի՞նչ գործոնների ազդեցությամբ է փոխվել Կարեն Կարապետյանիˋ ինքն իրեն քաղաքական գործիչ չընկալելու նախկին «համոզումը»:
«Ընդ որում, շատ կուզեի, որ «անհանգստություն» բառը չընկալեին իբրեւ պաթոսով արված արտահայտություն»,- նշել է վարչապետը:
«Բազմիցս ասել եմ, որ յուրաքանչյուր կառավարչի համար բարձրագույն երջանկություն կամ հաճույք կարող է լինել այն, երբ իր կառավարման ոլորտում որեւէ արդյունք է գրանցվում»,- հավելել է կառավարության ղեկավարը:
Նա նկատել է, որ քաղաքական գործիչ լինելն իրականում բարդ խնդիր է:
«Որեւէ անձնական հետաքրքրություն իմ առօրյայում, ցավոք, այսօր գոյություն չունի»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:

Политиком быть сложно, признался Карен Карапетян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян сказал сегодня, что в политику его привело «беспокойство за будущее нашей страны».
Премьер-министр сказал об этом на пресс-конференции, отвечая на вопрос Медиамакс о том, под влиянием каких факторов изменилось прежнее убеждение Карапетяна, не считавшего себя политическим деятелем.
«И мне бы очень хотелось, чтобы слово «беспокойство» не воспринималось как пафосное»,- отметил премьер-министр.
«Я неоднократно говорил, что для любого управленца высшей радостью и удовольствием является достижение результата в своей сфере»,- добавил глава правительства.
Он отметил, что быть политическим деятелем - сложная задача.
«Никаких частных интересов в моей жизни, к сожалению, сегодня не остается»,- сказал Карен Карапетян.