«Արդյունավետ աշխատանքի դեպքում տրամադրված եմ մնալ այս պաշտոնում» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ դեռ չգիտիˋ կընդգրկվի իշխող Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության (ՀՀԿ) նախընտրական ցուցակում, թեˋ ոչ:
«Վերջին հինգը տարիներին՝ լինելով ՀՀ քաղաքացի, բնակվել եմ Երեւանից դուրս, եւ չգիտեմ՝ համապատասխանո՞ւմ է իմ բնակության օրերի քանակը օրենքի պահանջին, որպեսզի լինեմ ՀՀԿ ցուցակում, թե ոչ: Չհամապատասխանելու դեպքում ՀՀԿ ցուցակում չեմ լինի», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Ցանկանո՞ւմ եք, որ Կարեն Կարապետյանը վարչապետ լինի նաեւ 2018-ին:
Կառավարության ղեկավարը նկատել է, ոչ չի պատրաստվում ղեկավարել նաեւ ՀՀԿ նախընտրական շտաբը եւ հերքել լուրերը, թե նման առաջարկ է ստացել:
Անդրադառնալով 2018-ից հետո վարչապետի պաշտոնում մնալու մասին հարցինˋ Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ «արդյունավետ աշխատանքի դեպքում տրամադրված եմ մնալ այս պաշտոնում»:

PM “committed to keep this position in case of productive work” - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said that he did not yet know whether he would be involved in the electoral list of the ruling Republican Party of Armenia (RPA).
“Being an Armenian citizen, I have lived outside of Yerevan for the last 5 years. I do not know whether the number of my residence days here complies with the law to be involved in the list of RPA. In case it does not correspond to the demands, I will not be involved,” Karen Karapetyan said.
Prime Minister remarked that he was not going to lead RPA campaign headquarters as well and denied rumors about such a proposal.
Touching upon his activity as Prime Minister in 2018, Karen Karapetyan said that he “is committed to keep this position in case of productive work”.