«Արդյունավետ աշխատանքի դեպքում տրամադրված եմ մնալ այս պաշտոնում» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ասել է, որ դեռ չգիտիˋ կընդգրկվի իշխող Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության (ՀՀԿ) նախընտրական ցուցակում, թեˋ ոչ:
«Վերջին հինգը տարիներին՝ լինելով ՀՀ քաղաքացի, բնակվել եմ Երեւանից դուրս, եւ չգիտեմ՝ համապատասխանո՞ւմ է իմ բնակության օրերի քանակը օրենքի պահանջին, որպեսզի լինեմ ՀՀԿ ցուցակում, թե ոչ: Չհամապատասխանելու դեպքում ՀՀԿ ցուցակում չեմ լինի», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Ցանկանո՞ւմ եք, որ Կարեն Կարապետյանը վարչապետ լինի նաեւ 2018-ին:
Կառավարության ղեկավարը նկատել է, ոչ չի պատրաստվում ղեկավարել նաեւ ՀՀԿ նախընտրական շտաբը եւ հերքել լուրերը, թե նման առաջարկ է ստացել:
Անդրադառնալով 2018-ից հետո վարչապետի պաշտոնում մնալու մասին հարցինˋ Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ «արդյունավետ աշխատանքի դեպքում տրամադրված եմ մնալ այս պաշտոնում»:

«В случае эффективной работы я настроен остаться на этой должности», заявил премьер - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян сказал сегодня, что пока не знает, войдет ли в предвыборный список Республиканской партии Армении (РПА).
«Последние 5 лет, будучи гражданином Армении, я жил за пределами Еревана и не знаю, соответствует ли количество прожитых здесь дней требованиям закона. Если не соответствует – меня в списке не будет»,- сказал Карен Карапетян.
Глава правительства отметил, что не собирается руководить предвыборным штабом РПА и опроверг слухи о получении подобного предложения.
Комментируя вопрос о том, продолжит ли он занимать пост премьер-министра после 2018 года, Карен Карапетян сказал, что «в случае эффективной работы намерен остаться на этой должности».