Քննարկվել է հակակոռուպցիոն նոր ռազմավարությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ, Ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ:
Նիստի օրակարգի շրջանակում քննարկվել են Կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում բարեփոխումների, ինչպես նաեւ Տեղեկատվական անվտանգության ապահովման եւ տեղեկատվական քաղաքականության հայեցակարգի մասին հարցերը:
Փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը եւ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը ներկայացրել են հակակոռուպցիոն ոլորտում մինչ այժմ իրականացված միջոցառումները, կոռուպցիայի դեմ պայքարում միջազգային համագործակցության շրջանակում իրականացված աշխատանքները, ինչպես նաեւ հակակոռուպցիոն նոր ռազմավարության ուղղությունները:
ԱԱԽ-ն ի գիտություն է ընդունել զեկույցները:
Ներկայացվել է նաեւ ՀՀ տեղեկատվական անվտանգության ապահովման եւ տեղեկատվական քաղաքականության հայեցակարգը: ԱԱԾ տնօրեն Գեորգի Կուտոյանը նշել է, որ հայեցակարգի նախագծում ներկայացված են ՀՀ տեղեկատվության անվտանգության ապահովման ոլորտում առկա վիճակը, հիմնարար արժեքները, սկզբունքները, շահերը, սպառնալիքները, նպատակները եւ այլն:

Yerevan/Mediamax/. President of Armenia, National Security Council Chairman Serzh Sargsyan convened a meeting of the council today.
The meeting agenda included anti-corruption reforms and the information security and information policy concept.
Deputy Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms Vache Gabrielyan and Minister of Justice Davit Harutyunyan reported about the anti-corruption measures taken until the present moment, anti-corruption efforts realized in international cooperation, and new strategic directions of the fight against corruption.
The National Security Service took notes of the mentioned reports.
The meeting attendees discussed the draft Information Security and Information Policy Concept of Armenia. National Security Service Director Georgy Kutoyan explained that the draft concept describes current state, basic values, principles, interests, threats and challenges, policy goals, and other points of Armenia’s information security.