Փաշինյանն ասել է, որ միայն ինքը կարող է ընտրվել վարչապետ - Mediamax.am
ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ կամ «ես վարչապետ կընտրվեմ ժողովրդի պահաջով ու աջակցությամբ, կամ էլ Հայաստանում ընդհանրապես վարչապետ չի ընտրվի»։
Ելույթ ունենալով հանրահավաքում, Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «խնդիրը ոչ թե իմ վարչապետ դառնալն է, այլ կոռումպացված եւ հակաժողովրդական համակարգը վերացնելն է»։
«Մենք ակնկալում ենք, որ Ազգային Ժողովում ներկայացված ուժերը կոնսենսուսով կկայացնեն այդ որոշումը եւ կքվեարկեն ժողովրդի թեկնածուի օգտին», - ասել է պատգամավորը։
Նա նշել է, որ իրենք ստանում են տարբեր գործարքների առաջարկներ, «բայց կոռումպացված համակարգի հետ որեւէ փոխզիջում լինել չի կարող»։
«Այսօր մեր մեծ թիմով քննարկել ու արձանագրել ենք, որ պաշտոնների բաժանման, գործարքների, առեւտրի մասին որեւէ խոսք լինել չի կարող։ Մենք չենք գնալու որեւէ կուլիսային պայմավորվածության», - ասել է Փաշինյանը։
Նա ասել է, որ քանի որ Ազգային Ժողովը վարչապետ պետք է ընտրի մայիսի 1-ին, «ուստի պետք է հավաքվենք ու կենտրոնանանք, որպեսզի այդ օրը մեր ուժը ցուցադրենք ամբողջ թափով»։
Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ ապրիլի 27-ին, ժամը 12:00-ին վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանին հրավիրում է Մարիոթ Արմենիա հյուրանոց բաց բանակցությունների՝ մամուլի ներկայությամբ եւ «ժողովրդի աչքի առաջ»։

Пашинян заявил, что только он может быть избран премьер-министром - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Депутат Национального собрания Никол Пашинян заявил сегодня, что или «я буду избран премьер-министром по требованию и поддержке народа, или в Армении вообще не будет избран глава правительства».
Выступая на митинге, Никол Пашинян отметил, что «проблема не в том, чтобы я стал премьер-министром, а в том, чтобы ликвидировать коррумпированную и антидемократическую систему».
«Мы ожидаем, что представленные в Национальном собрании силы примут это решение на основе консенсуса и проголосуют за народного кандидата», - отметил депутат.
Он отметил, что они получают предложения о разного рода сделках, «но каких-либо компромиссов с коррумпированной системой быть не может».
«Сегодня мы обсудили и зафиксировали, что о разделе должностей, сделках и торге не может быть и речи. Мы не пойдем на какие-либо закулисные договоренности», - заявил Пашинян.
Он заявил, что поскольку Национальное собрание должно избрать премьер-министра 1 мая, «мы должны собраться и сконцентрироваться, чтобы в этот день продемонстрировать свою мощь в полной мере».
Никол Пашинян отметил, что 27 апреля в 12:00 приглашает и.о. премьер-министра Карена Карапетяна на открытые переговоры в отель «Армения Марриот», в присутствии прессы и «на глазах народа».