Վրաստանը «շատ բարեկամներ ունի Հայաստանում», ասել է Ուսուպաշվիլին
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիդ Ուսուպաշվիլին եւ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը Թբիլիսիում քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները եւ տարածաշրջանային խնդիրները:
Հերմինե Նաղդալյանը գլխավորում է հայկական պատվիրակությունը Վրաստանի անկախության հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներում:
«Մենք ոչ միայն հարեւաններ ենք, այլեւ բարեկամներ: Հայաստանի քաղաքական վերնախավը եւ ողջ հայ ժողովուրդն անկեղծորեն եւ ջերմորեն շնորհավորում են Վրաստանին»,- ասել է Հերմինե Նաղդալյանը:
Նրա խոսքերով, հայ եւ վրաց  ժողովուրդները «իրենց անկախության եւ ազատության իրավունքին տեր են կանգնել պատմական դժվարին պայմաններում՝ անցնելով բազում փորձություններ»:
«Հայ ժողովուրդն ամուր կանգնած է վրաց ժողովրդի կողքին: Տարածաշրջանում ցանկացած ցնցում անմիջապես անդրադառնում է մեզանից յուրաքանչյուրի վրա»,- ասել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը:
Դավիդ Ուսուպաշվիլին իր հերթին ընդգծել է, որ Վրաստանը «շատ բարեկամներ ունի Հայաստանում»:
«Բոլոր նրանք, ովքեր զբաղվում են մեր տարածաշրջանին խնդիրներով, լավ հասկանում են այստեղ խաղաղության եւ կայունության կարեւորությունը»,- ասել է Վրաստանի խորհրդարանի ղեկավարը:

У Грузии «очень много друзей в Армении», заявил Усупашвили
Ереван/Медиамакс/. Председатель парламента Грузии Давид Усупашвили и вице-спикер Народного Собрания Армении Эриминэ Нагдалян обсудили сегодня в Тбилиси вопросы двусторонних отношений и региональные проблемы.
Эрминэ Нагдалян возглавляет делегацию Армении на торжествах в связи 25-й годовщиной Дня независимости Грузии.
«Мы не только соседи, но и друзья, - сказала она. – Политическая элита Армении, весь ее народ искренне и сердечно поздравляют Грузию».
По ее словам, народы двух стран «отстояли свое право на независимость и свободу в сложных исторических условиях, перенося много испытаний».
«Армянский народ крепко стоит рядом с грузинским. Любые потрясения в регионе мгновенно отражаются на каждом из нас», - отметила вице-спикер парламента Армении.
Давид Усупашвили подчеркнул, что у Грузии «очень много друзей в Армении».
«Все те, кто занимаются проблематикой нашего региона, хорошо понимают важность мира и стабильности в нем», - отметил грузинский спикер.