Վրաստանը «շատ բարեկամներ ունի Հայաստանում», ասել է Ուսուպաշվիլին
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիդ Ուսուպաշվիլին եւ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը Թբիլիսիում քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները եւ տարածաշրջանային խնդիրները:
Հերմինե Նաղդալյանը գլխավորում է հայկական պատվիրակությունը Վրաստանի անկախության հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներում:
«Մենք ոչ միայն հարեւաններ ենք, այլեւ բարեկամներ: Հայաստանի քաղաքական վերնախավը եւ ողջ հայ ժողովուրդն անկեղծորեն եւ ջերմորեն շնորհավորում են Վրաստանին»,- ասել է Հերմինե Նաղդալյանը:
Նրա խոսքերով, հայ եւ վրաց  ժողովուրդները «իրենց անկախության եւ ազատության իրավունքին տեր են կանգնել պատմական դժվարին պայմաններում՝ անցնելով բազում փորձություններ»:
«Հայ ժողովուրդն ամուր կանգնած է վրաց ժողովրդի կողքին: Տարածաշրջանում ցանկացած ցնցում անմիջապես անդրադառնում է մեզանից յուրաքանչյուրի վրա»,- ասել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը:
Դավիդ Ուսուպաշվիլին իր հերթին ընդգծել է, որ Վրաստանը «շատ բարեկամներ ունի Հայաստանում»:
«Բոլոր նրանք, ովքեր զբաղվում են մեր տարածաշրջանին խնդիրներով, լավ հասկանում են այստեղ խաղաղության եւ կայունության կարեւորությունը»,- ասել է Վրաստանի խորհրդարանի ղեկավարը:

Georgia “has plenty of friends in Armenia”, says Usupashvili
Yerevan/Mediamax/. Speaker of the Parliament of Georgia David Usupashvili and Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia Hermine Naghdalyan discussed issues of bilateral relations and regional problems today in Tbilisi.
Hermine Naghdalyan heads Armenian delegation at the festivities on the occasion of the 25th anniversary of Georgia’s Independence Day.
“We are friends, not just neighbours,” said she. “Political elite and the people of Armenia congratulate Georgia sincerely and with all their heart.”
According to her, the peoples of the two countries “defended their right for independence and freedom in difficult historical circumstances, having suffered many hardships”.
“Armenian people are standing beside Georgian. Any shocks in the region reflect on each of us immediately,” noted Deputy Speaker of Armenian Parliament.
David Usupashvili stressed that Georgia “has plenty of friends in Armenia”.
“All who deal with problems of our region understand the importance of peace and stability here,” observed Georgian Speaker.