Հայաստանն աջակցում է Վրաստանում բռնկված հրդեհի մարմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը մասնակցում է Վրաստանի Բորժոմիի Խարագաուլի ազգային արգելոցի տարածքում բռնկված հրդեհի մարմանը:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնում են, որ ՀՀ նախագահի հրահանգով եւ վարչապետի հանձնարարությամբ՝ նախարարությունը ձեռնամուխ է եղել Վրաստանին աջակցությունը կազմակերպելու գործընթացին:
Օգոստոսի 22-ին, ժամը 16.30-ին Վրաստան է ուղեւորվել փրկարար ծառայության շարասյունը՝ 8 հրշեջ-փրկարարական եւ 1 փրկարարական ավտոմեքենա, Աղետների բժշկության կենտրոնի 1 մեքենա եւ շարժական կառավարման կետ, որը դեպքի վայրում կծառայի որպես օպերատիվ գործողությունները համակարգող շտաբ:

Армения помогает в тушении лесного пожара в Грузии - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Армения помогает в тушении пожара, разгоревшегося на территории национального заповедника Харагаули в Боржоми (Грузия).
В министерстве по чрезвычайным ситуациям сообщают, что по указанию президента и премьер-министра Армении министерство организовало помощь грузинским коллегам.
22 августа в 16:30 в Грузию выдвинулась колонна Службы спасения МЧС Армении: 8 экипажей пожарных-спасателей и 1 спасательная машина, 1 машина Центра медицинской помощи при бедствиях и передвижной пункт управления, который будет служить на месте в качестве штаба по координации оперативных действий.