Հայաստանն աջակցում է Վրաստանում բռնկված հրդեհի մարմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը մասնակցում է Վրաստանի Բորժոմիի Խարագաուլի ազգային արգելոցի տարածքում բռնկված հրդեհի մարմանը:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից հայտնում են, որ ՀՀ նախագահի հրահանգով եւ վարչապետի հանձնարարությամբ՝ նախարարությունը ձեռնամուխ է եղել Վրաստանին աջակցությունը կազմակերպելու գործընթացին:
Օգոստոսի 22-ին, ժամը 16.30-ին Վրաստան է ուղեւորվել փրկարար ծառայության շարասյունը՝ 8 հրշեջ-փրկարարական եւ 1 փրկարարական ավտոմեքենա, Աղետների բժշկության կենտրոնի 1 մեքենա եւ շարժական կառավարման կետ, որը դեպքի վայրում կծառայի որպես օպերատիվ գործողությունները համակարգող շտաբ:

Armenia supports Georgia in extinguishing wildfire
Yerevan/Mediamax/. Armenia supports Georgia to extinguish wildfire in the territory of Borjomi-Kharagauli National Park.
Armenian Ministry of Emergency Situations (MES) reports that upon decree by President of Armenia Serzh Sargsyan, Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan instructed the Ministry to provide relevant support to Georgia.
Armenia sent rescue services to Georgia on August 22, 16:30 local time. The help included 8 firefighting and rescue and 1 rescue vehicle, 1 car from MES Disaster Medicine Center and a mobile control point, which will coordinate operative actions on the spot.