Օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքը Հայաստան կպարզեցվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության այսօրվա նիստում հանձնարարել է պարզեցնել օտարերկրյա քաղաքացիներին ՀՀ մուտքի վիզայի տրամադրման կարգը:
ՀՀ ոստիկանապետին հանձնարարվել է մեկշաբաթյա ժամկետում մշակել եւ կառավարության հաստատմանը ներկայացնել որոշման նախագիծ, որով կառաջարկվի վերացնել Հայաստան ժամանած օտարերկրյա քաղաքացիների կողմից սահմանային անցակետերում դիմում-հարցաթերթիկների լրացման պահանջը:
Ֆինանսների նախարարին էլ հանձնարարվել է քննարկել եւ ներկայացնել համապատասխան առաջարկություն, որով պետական սահմանի անցման կետերում ՀՀ մուտքի վիզայի պետական տուրքի գրանցումը հնարավոր կլինի իրականացնել նաեւ անկանխիկ եղանակով:

Иностранцам упростят въезд в Армению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян поручил сегодня на заседании правительства упростить порядок предоставления въездных виз иностранным гражданам.
Начальнику Полиции поручено в течение недели разработать и представить на утверждение правительства проект решения, согласно которому будет ликвидировано требование о заполнении анкеты-заявки иностранцами на пограничных пропускных пунктах.
Министру финансов поручено изучить и представить соответствующее предложение, по которому на пропускных пунктах государственной границы Армении оплату визового сбора можно было бы осуществлять безналичным путем.