Օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքը Հայաստան կպարզեցվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության այսօրվա նիստում հանձնարարել է պարզեցնել օտարերկրյա քաղաքացիներին ՀՀ մուտքի վիզայի տրամադրման կարգը:
ՀՀ ոստիկանապետին հանձնարարվել է մեկշաբաթյա ժամկետում մշակել եւ կառավարության հաստատմանը ներկայացնել որոշման նախագիծ, որով կառաջարկվի վերացնել Հայաստան ժամանած օտարերկրյա քաղաքացիների կողմից սահմանային անցակետերում դիմում-հարցաթերթիկների լրացման պահանջը:
Ֆինանսների նախարարին էլ հանձնարարվել է քննարկել եւ ներկայացնել համապատասխան առաջարկություն, որով պետական սահմանի անցման կետերում ՀՀ մուտքի վիզայի պետական տուրքի գրանցումը հնարավոր կլինի իրականացնել նաեւ անկանխիկ եղանակով:

Armenia to simplify entry for foreign citizens - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. At the government session today Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan instructed to simplify the entry visa application for foreign citizens coming to Armenia.
Head of the Police was provided a one-week period to prepare and present for the government’s approval a draft decision that would suggest cancelation of the requirement for foreigners, arriving in Armenia, to fill application-form at the border checkpoints.
Minister of Finance was instructed to discuss and prepare a corresponding suggestion that would provide for digital payment as well for Armenian visa fee at checkpoints.