Օդանավակայանից դեպի Երեւան տանող ճանապարհը կբարեկարգվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության այսօրվա նիստում ասել է, որ Երեւանում եւ Գյումրիում հարկավոր է սեղմ ժամկետներում բարեկարգման մի շարք աշխատանքներ կատարել։
Ֆինանսների նախարարին, քաղաքաշինության պետական կոմիտեի նախագահին հանձնարարվել է, իսկ Երեւանի քաղաքապետին` առաջարկվել մեկամսյա ժամկետում համատեղ մշակել «Զվարթնոց» օդանավակայանից դեպի Երեւան տանող ճանապարհի բարեկարգման, ճարտարապետական մոտեցումների, խորհրդանիշների տեղադրման միասնական լուծումներ, ինչպես նաեւ նախագծային փաստաթղթեր, այդ թվում՝ ակնկալվող ֆինանսական ծախսերը։
Գյումրու քաղաքապետին առաջարկվել է առավելագույնը երկամսյա ժամկետում «Կումայրի վերածնունդ» ներդրումային ֆոնդի հետ համատեղ ապահովել «Շիրակ» օդանավակայանից դեպի Գյումրի, Գյումրու հրապարակի հարակից տարածքի եւ դեպի Երեւան տանող ճանապարհների բարեկարգման, ինչպես նաեւ կանաչապատման աշխատանքների ավարտը։

Дорога из аэропорта в Ереван будет благоустроена - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. На сегодняшнем заседании правительства премьер-министр Армении Карен Карапетян заявил о необходимости в сжатые сроки провести ряд работ по благоустройству Еревана и Гюмри.
Министру финансов, председателю Государственного комитета по градостроительству поручено, а мэру Еревана предложено за месяц совместно разработать единые решения по благоустройству автодороги, ведущей из аэропорта «Звартноц» в Ереван, а также составить проектные документы, в том числе - смету.
Мэру Гюмри предложено максимум за два месяца совместно с инвестиционным фондом «Возрождение Кумайри» завершить благоустройство и озеленение дорог, ведущих из аэропорта «Ширак» в Гюмри, прилегающей к площади Гюмри территории и дорог, ведущих в Ереван.