Օդանավակայանից դեպի Երեւան տանող ճանապարհը կբարեկարգվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության այսօրվա նիստում ասել է, որ Երեւանում եւ Գյումրիում հարկավոր է սեղմ ժամկետներում բարեկարգման մի շարք աշխատանքներ կատարել։
Ֆինանսների նախարարին, քաղաքաշինության պետական կոմիտեի նախագահին հանձնարարվել է, իսկ Երեւանի քաղաքապետին` առաջարկվել մեկամսյա ժամկետում համատեղ մշակել «Զվարթնոց» օդանավակայանից դեպի Երեւան տանող ճանապարհի բարեկարգման, ճարտարապետական մոտեցումների, խորհրդանիշների տեղադրման միասնական լուծումներ, ինչպես նաեւ նախագծային փաստաթղթեր, այդ թվում՝ ակնկալվող ֆինանսական ծախսերը։
Գյումրու քաղաքապետին առաջարկվել է առավելագույնը երկամսյա ժամկետում «Կումայրի վերածնունդ» ներդրումային ֆոնդի հետ համատեղ ապահովել «Շիրակ» օդանավակայանից դեպի Գյումրի, Գյումրու հրապարակի հարակից տարածքի եւ դեպի Երեւան տանող ճանապարհների բարեկարգման, ինչպես նաեւ կանաչապատման աշխատանքների ավարտը։

Zvartnots Airport-Yerevan road to be improved - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said today at the government’s session that it is high time to perform a number improvement works in Yerevan and Gyumri.
Armenian Minister of Finance and Chairman of State Urban Development Committee were instructed, while Yerevan Mayor was proposed to jointly elaborate in one-month period unified solutions for improvement of Zvartnots Airport-Yerevan road, placement of signs, architectural approaches, as well as present relevant draft documents and expected financial expenses.
Jointly with Kumayri Revival investment fund Gyumri Mayor was proposed to provide the completion of works on improvement of Shirak Airport-Gyumri and Gyumri-Yerevan roads,  areas adjacent to Vardanants Square, as well as overall landscaping. The work is expected to be presented in maximum 2-month period.