Ռուբեն Վարդանյանի մամուլի գրասենյակը հայտարարություն է արել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուբեն Վարդանյանի մամուլի գրասենյակը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ «Տրոյկա լվացքատուն» հրապարակումների վերաբերյալ, որոնք մարտի 4-ին լույս են տեսել աշխարհի տարբեր լրատվամիջոցներում՝ OCCRP նախագծի շրջանակում:
«Մեկնաբանելով պարոն Վարդանյանին եւ «Տրոյկա դիալոգ» ընկերությունների խմբի գործունեությանը վերաբերող հրապարակումները, կարող ենք ասել հետեւյալը:
«Տրոյկա դիալոգ» ընկերությունների խումբը իր գոյության ողջ ընթացքում գործել է թափանցիկության սկզբունքներին եւ ֆինանսական հաշվետվության միջազգային ստանդարտներին համապատասխան: Ավելին, այն ակտիվորեն մասնակցել է Ռուսաստանի քաղաքակիրթ ֆինանսական շուկայի ձեւավորմանը:
2012 թվականին Սբերբանկին «Տրոյկա դիալոգ»-ը վաճառելուց հետո պարոն Վարդանյանը շատ ժամանակ եւ միջոցներ է հատկացրել մեկենասությանը: Իսկ կարողության մեծ մասը բարեգործական ծրագրերում ներդնելու պարտավորությունը պարոն Վարդանյանի ընտանիքն իր վրա վերցրել էր դեռ 2000-ականներին:
Ավելի մանրամասն մեկնաբանություններ կտրվեն հրապարակումներում հիշատակված փաստերի մանրակրկիտ ուսումնասիրությունից հետո»:

Yerevan/Mediamax/. The press office of Ruben Vardanyan has issued a statement regarding the “Troika Landromat” investigation, published on March 4 in the framework of the Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP).
“Commenting on the publications related to Mr. Vardanyan and the activities of the Troika Dialog Group, we can state the following.
Throughout its history, Troika Dialog Group has acted in full compliance with the highest international standards of transparency and financial reporting. Furthermore, the company took an active part in the formation of a civilized financial market in Russia.
Since the sale of Troika Dialog Group to Sberbank in 2012, Mr. Vardanyan has devoted much of his time and resources to philanthropic activities. The family of Mr. Vardanyan made a commitment, earlier in the mid-2000s, to invest a large part of his fortune into charitable projects.
A more detailed commentary on the facts mentioned in the publications requires time in order to analyze and evaluate their authenticity.”