Պուտին-Էրդողան հանդիպմանը «թեմաների պակաս չի լինի»
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը օգոստոսի 9-ին բանակցություններ կվարեն Սանկտ Պետերբուրգում, այսօր հայտնել է ՌԴ ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Նա պարզաբանել է, որ ռուսական կողմը առաջարկել է ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքը հանդիպման վայրի տարբերակների թվում, եւ թուրքական կողմը տվել է իր համաձայնությունը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Դմիտրի Պեսկովը նշել է, որ հանդիպման օրակարգի մշակումը ընթացքի մեջ է:
«Տարբեր առաջարկությունների փոխանակում է տեղի ունենում, եւ կարելի է վստահորեն ասել, որ թեմաների պակաս հանդիպմանը չի զգացվի», - ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը:

Встреча Путина и Эрдогана пройдет «без дефицита»
Ереван /Медиамакс/. Президенты России и Турции Владимир Путин и Реджеп Тайип Эрдоган проведут переговоры в Санкт-Петербурге 9 августа, сообщил сегодня пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
Он пояснил, что северная столица была предложена российской стороной в качестве одного из вариантов места переговоров и турецкая сторона на это согласилась, сообщает ТАСС.
Дмитрий Песков отметил, что продолжается работа над повесткой переговоров.
«Происходит обмен разными предложениями и можно сказать с уверенностью, что дефицита тем для обсуждения не будет», - сказал пресс-секретарь президента России.