Պուտին-Էրդողան հանդիպմանը «թեմաների պակաս չի լինի»
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը օգոստոսի 9-ին բանակցություններ կվարեն Սանկտ Պետերբուրգում, այսօր հայտնել է ՌԴ ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Նա պարզաբանել է, որ ռուսական կողմը առաջարկել է ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքը հանդիպման վայրի տարբերակների թվում, եւ թուրքական կողմը տվել է իր համաձայնությունը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Դմիտրի Պեսկովը նշել է, որ հանդիպման օրակարգի մշակումը ընթացքի մեջ է:
«Տարբեր առաջարկությունների փոխանակում է տեղի ունենում, եւ կարելի է վստահորեն ասել, որ թեմաների պակաս հանդիպմանը չի զգացվի», - ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը:

The meeting of Putin and Ergogan to have no “theme deficit”
Yerevan /Mediamax/. Russian and Turkish presidents, Vladimir Putin and Recep Tayyip Erdogan will hold talks in St. Petersburg on August 9, said the Press Secretary of the Russian leader, Dmitry Peskov.
He explained that St. Petersburg has been proposed by the Russian side as one of the options and the Turkish side agreed to it, according to TASS.
Dmitry Peskov stated that the agenda of the talks is still being worked on.
“Sides are exchanging proposals and it can definitely be said that there will be no deficit for discussion themes”, said Press Secretary of the Russian President.