Տրամպն Իրանն անվանել է «թիվ մեկ ահաբեկչական երկիր»
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Տրամպն Իրանն անվանել է «թիվ մեկ ահաբեկչական երկիր», որը «բոլորին փող եւ զենք է բաժանում»:
Fox News հեռուստաընկերության հետ հարցազրույցում ԱՄՆ նախագահն ասել է, որ Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ համաձայնագիրը «իր տեսած ամենավատ գործարքն է»:
Դոնալդ Տրամպը հայտարարել է, որ այդ համաձայնագրի կնքումից հետո «Իրանը կորցրել է հարգանքը ԱՄՆ նկատմամբ»` «նրանք չեն կարող հավատալ, որ մեկը կարող է այնքան հիմար լինել, որպեսզի նման գործարք կնքի»: ԱՄՆ նախագահը նաեւ չի բացառել, որ իր երկիրը դուրս կգա այդ համաձայնագրից:

Трамп назвал Иран «террористическим государством номер один»
Президент США Дональд Трамп в интервью телеканалу Fox News назвал Иран «террористическим государством номер один», которое снабжает «всех подряд» деньгами и оружием.
Президент США сказал также, что считает соглашение по иранской ядерной программе «самой плохой сделкой», которую он когда-либо видел.
Дональд Трамп заявил, что после подписания соглашения Иран утратил уважение к США, «потому что они не могут поверить, что кто-то мог быть настолько глуп, чтобы согласиться на такую сделку». При этом Трамп не исключил выхода США из данного соглашения.