Երեւանում սիրիահայերի համար շենք կկառուցվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանում սիրիահայ ընտանիքների համար կկառուցվի 14 հարկանի բազմաբնակարան շենք՝ 78 բնակարանով:
Այսօր կայացել է շենքի հիմնարկեքի արարողությունը, որից հետո քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին ՀՅԴ ԳՄ Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Լիլիթ Գալստյանը ներկայացրել է ծրագրի մանրամասները:
Նա ասել է, որ Երեւանում հաստատված սիրիահայերի համար բնակարանաշինական ծրագիրը հիմնադրամի ամենածավալուն նախաձեռնություններից է:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ սիրիահայերի համար Աշտարակ քաղաքի հարեւանությամբ նախատեսվում էր նաեւ «Նոր Հալեպ» թաղամասի կառուցումը: Այդ ծրագրի իրականացումը հետաձգվել է ֆինանսական միջոցների բացակայության պատճառով:

В Ереване будет построено жилое здание для армян из Сирии - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В Ереване будет построено 14-этажное, 78-квартирное жилое здание для семей армян, переехавших в Армению из Сирии.
Сегодня состоялась церемония закладки первого камня в основание дома, после которой член совета попечителей Фонда Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Лилит Галстян ознакомила мэра Еревана Тарона Маргаряна с деталями программы.
Она сказала, что программа строительства многоквартирного дома для переехавших в Ереван сирийских армян является самой масштабной в деятельности фонда.
Медиамакс напоминает, что для размещения сирийских армян планировалось строительство жилого квартала «Новый Алеппо» неподалеку от города Аштарак.