«Սանիթեք»-ն աղբահանություն կանի ամբողջ Երեւանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Լիբանանյան «Սանիթեք» ընկերությունը աղբահանություն կիրականացնի Երեւանի Արաբկիր, Ավան, Նոր Նորք, Էրեբունի, Նուբարաշեն եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջաններում:
«Նախորդ տարվա դեկտեմբերին «Սանիթեք» ընկերությունը մեկնարկեց միջազգային մրցույթի 1-ին լոտով Երեւանում աղբահանության ծառայությունների մատուցման աշխատանքները եւ այսօր սկսում է 2-րդ լոտով նախատեսված աշխատանքները: Դրանք կմեկնարկեն Արաբկիր վարչական շրջանում ու մինչեւ տարեվերջ, պայմանավորվածության համաձայն, ընկերությունը աղբահանություն կիրականացնի արդեն ամբողջ քաղաքում»,- այսօր ասել է Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
«Մինչ այս պահը ընկերությունը կատարել է 15 մլն եվրոյի ներդրում ու մինչեւ տարեվերջ նախատեսում է ներդրման ծավալը հասցնել շուրջ 20 մլն եվրոյի: Երեւան քաղաքի համար իսկապես մեծ ձեռքբերում է աղբահանության ոլորտում նմանատիպ ներդրումների ապահովումը: Մինչեւ տարեվերջ ընկերությունը կկրկնապատկի նաեւ աշխատատեղերի քանակը՝ հասցնելով այն շուրջ 1100-ի», - ասել է քաղաքապետը:

«Санитек» будет осуществлять уборку мусора по всему Еревану - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Ливанская компания «Санитек» начнет осуществлять сбор мусора в ереванских административных районах Арабкир, Аван, Нор-Норк, Эребуни, Нубарашен и Канакер-Зейтун.
«В декабре прошлого года компания «Санитек» начала оказывать услуги по сбору мусора в Ереване, приобретя первый лот в международном конкурсе. Сегодня компания приступит к работам, предусмотренным вторым лотом. Работы начнутся с района Арабкир, а уже к концу года, согласно договоренности, компания будет осуществлять сбор мусора по всему городу», - сказал сегодня мэр Еревана Тарон Маргарян.
«Компания уже осуществила инвестиции в размере 15 млн евро, и до конца года объем инвестиций планируется довести до 20 млн евро. Для Еревана это большое достижение – обеспечить подобные инвестиции в области утилизации мусора. До конца года компания также удвоит количество сотрудников, число которых достигнет 1100», - сказал мэр.