«Սանիթեք»-ն աղբահանություն կանի ամբողջ Երեւանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Լիբանանյան «Սանիթեք» ընկերությունը աղբահանություն կիրականացնի Երեւանի Արաբկիր, Ավան, Նոր Նորք, Էրեբունի, Նուբարաշեն եւ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջաններում:
«Նախորդ տարվա դեկտեմբերին «Սանիթեք» ընկերությունը մեկնարկեց միջազգային մրցույթի 1-ին լոտով Երեւանում աղբահանության ծառայությունների մատուցման աշխատանքները եւ այսօր սկսում է 2-րդ լոտով նախատեսված աշխատանքները: Դրանք կմեկնարկեն Արաբկիր վարչական շրջանում ու մինչեւ տարեվերջ, պայմանավորվածության համաձայն, ընկերությունը աղբահանություն կիրականացնի արդեն ամբողջ քաղաքում»,- այսօր ասել է Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
«Մինչ այս պահը ընկերությունը կատարել է 15 մլն եվրոյի ներդրում ու մինչեւ տարեվերջ նախատեսում է ներդրման ծավալը հասցնել շուրջ 20 մլն եվրոյի: Երեւան քաղաքի համար իսկապես մեծ ձեռքբերում է աղբահանության ոլորտում նմանատիպ ներդրումների ապահովումը: Մինչեւ տարեվերջ ընկերությունը կկրկնապատկի նաեւ աշխատատեղերի քանակը՝ հասցնելով այն շուրջ 1100-ի», - ասել է քաղաքապետը:

Sanitek to offer garbage removal services in all Yerevan - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Lebanese Sanitek garbage-removal operator will collect the garbage of Arabkir, Avan, Nor Nork, Erebuni, Nubarashen and Kanaker-Zeytun administrative districts of Yerevan.
“By the first lot of the international contest, Sanitek started collecting the garbage in Yerevan last December and today it is starting works envisaged by the second lot. They will kickstart in Arabkir administrative district and according to an agreement, the company will start removing the garbage in the entire city till the end of the year,” said Yerevan Mayor Taron Margaryan today.
“To date the company’s investments amount to EUR 15 million and by the end of the year the company’s investments are expected to reach around EUR 20 million. Such investments in garbage removal are really a great achievement for Armenia. By the end of the year, the company will also double the number of jobs bringing them to around 1100,” said the Mayor.