Նալբանդյանն ու Ջանելիձեն խոսել են «չիրացված ներուժի» մասին
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Միխեիլ Ջանելիձեն այսօր հայտարարել է, որ «Հայաստանն ու Վրաստանը դեռ շատ չօգտագործված ներուժ ունեն»։
Այս մասին Միխեիլ Ջանելիձեն նշել է հայաստանցի իր գործընկեր Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպումից հետո:
«Կարեւոր է օգտագործել երկու երկրների տարանցիկ ներուժը՝ տրանսպորտի եւ լոգիստիկայի ոլորտներում համատեղ նախագծերի իրականացման, այդ թվում՝ Սեւծովյան նավահանգստի ենթակառուցվածքների օգտագործման միջոցով»,- ասել է վրաց նախարարը:
Էդվարդ Նալբանդյանն էլ նշել է, որ վերջին տարիներին հայ-վրացական հարաբերությունները շոշափելի զարգացում են ապրել:
«Գոհունակությամբ արձանագրեցինք, որ երկու երկրների տնտեսական համագործակցությունն առաջընթաց է արձանագրել եւ արդյունավետ գործունեություն է ծավալվում համատեղ միջկառավարական հանձնաժողովում»,-ասել է Էդվարդ Նալբանդյանը։

Налбандян и Джанелидзе обсудили «нереализованный потенциал»
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Грузии Михаил Джанелидзе заявил сегодня в Ереване, что «Армения и Грузия обладают большим нереализованным потенциалом» сотрудничества.
Михаил Джанелидзе сказал об этом после встречи с главой МИД Армении Эдвардом Налбандяном.
«Важно использовать транзитный потенциал двух стран посредством реализации совместных проектов в сфере транспорта и логистики, в том числе с использованием инфраструктуры черноморских портов», - сказал грузинский министр.
Эдвард Налбандян отметил, что в последние годы в армяно-грузинских отношениях зафиксирован существенный прогресс.
«Мы с удовлетворением констатировали, что экономическое сотрудничество двух стран развивавает, осуществляется эффективная работа в рамках межправительственной комиссии», - сказал Эдвард Налбандян.