Կատարի Էմիրին հանձնվել է Հայաստանի նախագահի ուղերձը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի դիրքորոշումն այն է, որ բոլոր հարցերը արաբական աշխարհում պետք է լուծել երկխոսության միջոցով։
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին ասել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Կատարի իր պաշտոնակից Շեյխ Մոհամեդ բեն Աբդուլռահման Ալ-Թանիի հետ հանդիպմանը:
Հունիսի 18-ին կարճատեւ աշխատանքային այցելությամբ Էդվարդ Նալբանդյանը ժամանել էր Դոհա:
Հայաստանի ԱԳ նախարարն իր կատարցի պաշտոնակցին է հանձնել Էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիին ուղղված Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը։
Կողմերը քննարկել են Մերձավոր Արեւելքում, մասնավորապես Պարսից ծոցում եւ Կատարի շուրջ զարգացումները։ Այս համատեքստում Էդվարդ Նալբանդյանը նշել է, որ Հայաստանն ավանդական ջերմ հարաբերություններ ունի արաբական երկրների հետ եւ մշտապես ամենայն ուշադրությամբ է հետեւում իրադարձություններին արաբական աշխարհում։

Эмиру Катара передали послание президента Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Позиция Армении заключается в том, что все вопросы в арабском мире должны решаться посредством диалога.
Согласно сообщению МИД, об этом заявил министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян на встрече со своим катарским коллегой Мухамедом бин Абдуррахманом Аль Тани.
18 июня Эдвард Налбандян с краткосрочным рабочним визитом посетил Доху.
Министр иностранных дел вручил своему катарскому коллеге послание президента Армении Сержа Саргсяна Эмиру Катара Тамиму бин Хамаду Аль Тани.
Стороны обсудили развития на Ближнем Востоке, в частности, в Персидском заливе и вокруг Катара. В этом контексте Эдвард Налбандян отметил, что Армения традиционно имеет теплые отношения с арабскими странами и всегда с большим вниманием следит за событиями в арабском мире.