Կատարի Էմիրին հանձնվել է Հայաստանի նախագահի ուղերձը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի դիրքորոշումն այն է, որ բոլոր հարցերը արաբական աշխարհում պետք է լուծել երկխոսության միջոցով։
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին ասել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Կատարի իր պաշտոնակից Շեյխ Մոհամեդ բեն Աբդուլռահման Ալ-Թանիի հետ հանդիպմանը:
Հունիսի 18-ին կարճատեւ աշխատանքային այցելությամբ Էդվարդ Նալբանդյանը ժամանել էր Դոհա:
Հայաստանի ԱԳ նախարարն իր կատարցի պաշտոնակցին է հանձնել Էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիին ուղղված Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը։
Կողմերը քննարկել են Մերձավոր Արեւելքում, մասնավորապես Պարսից ծոցում եւ Կատարի շուրջ զարգացումները։ Այս համատեքստում Էդվարդ Նալբանդյանը նշել է, որ Հայաստանն ավանդական ջերմ հարաբերություններ ունի արաբական երկրների հետ եւ մշտապես ամենայն ուշադրությամբ է հետեւում իրադարձություններին արաբական աշխարհում։

Emir of Qatar receives message from Armenian President - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenia is convinced that all issues in Arabic world should be resolved through dialogue.
According to Armenian Foreign Ministry, FM Edward Nalbandian stated this during the meeting with his counterpart Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani.
Edward Nalbandian paid a short working visit to Doha on June 18.
Armenian FM handed the message from Armenian President Serzh Sargsyan to Emir Tamim bin Hamad Al-Thani.
The sides discussed recent developments in the Middle East, particularly around Persian Gulf and Qatar. Nalbandian remarked in this regard that Armenia traditionally had warm relations with Arabic countries and consistently followed the events, unfolding in Arabic world.