Եվրախորհրդարանը կքննարկի ԵՄ համաձայնագրերը Երեւանի եւ Բաքվի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը հուլիսի 10-ին լսումներ կկազմակերպի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հետ քննարկվող ԵՄ համապարփակ գործընկերության համաձայնագրերի շուրջ:
Եվրախորհրդարանի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ քննարկմանը կմասնակցեն Տարածաշրջանային հետազոտությունների կենտրոնի տնօրեն Ռիչարդ Կիրակոսյանը, Օքսֆորդի համալսարանի Սուրբ Էնթոնի քոլեջի ավագ անդամ Լեյլա Ալիեւան եւ Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության Արեւելյան գործընկերության բաժնի տնօրեն Դիրկ Շուբելը։
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ մարտի 21-ին Երեւանում նախաստորագրվել է Հայաստանի եւ Եվրոպական միության միջեւ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։

В Европарламенте обсудят соглашения ЕС с Ереваном и Баку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Комитет по внешним связям Европейского парламента проведет 10 июля слушания вокруг обсуждаемых Cоглашений о всеобъемлющем партнерстве ЕС с Арменией и Азербайджаном.
Пресс-служба Европарламента сообщает, что в обсуждении примут участие директор Центра региональных исследований Ричард Киракосян, старший преподаватель колледжа св. Эйтона университета Оксфорда Лейла Алиева и глава департамента Восточного партнерства Европейской службы внешних отношений Дирк Шубель.
Медиамакс напоминает, что 21 марта в Ереване было парафировано Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве ЕС с Арменией.