Եվրախորհրդարանը կքննարկի ԵՄ համաձայնագրերը Երեւանի եւ Բաքվի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը հուլիսի 10-ին լսումներ կկազմակերպի Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հետ քննարկվող ԵՄ համապարփակ գործընկերության համաձայնագրերի շուրջ:
Եվրախորհրդարանի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ քննարկմանը կմասնակցեն Տարածաշրջանային հետազոտությունների կենտրոնի տնօրեն Ռիչարդ Կիրակոսյանը, Օքսֆորդի համալսարանի Սուրբ Էնթոնի քոլեջի ավագ անդամ Լեյլա Ալիեւան եւ Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության Արեւելյան գործընկերության բաժնի տնօրեն Դիրկ Շուբելը։
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ մարտի 21-ին Երեւանում նախաստորագրվել է Հայաստանի եւ Եվրոպական միության միջեւ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։

European Parliament to discuss EU agreements with Yerevan and Baku - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The European Parliament's Committee on Foreign Affairs (AFET) will hold hearing on the role of the future Comprehensive Agreements with Armenia and Azerbaijan on July 10.
According to the European Parliament’s press service, the discussions will involve Director of Regional Studies Center (RSC) in Yerevan Richard Giragosian, Senior Common Room Member at St. Antony’s College of University of Oxford in UK Leila Alieva and EEAS Head of Division for the Eastern Partnership (bilateral) and negotiator for the agreements (sectorial parts) Dirk Schuebel.
Mediamax reminds that Armenia and the European Union initialed the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement on March 21, Yerevan.