Նալբանդյանն ու Մամեդյարովը կրկին կհանդիպեն սեպտեմբերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի հաջորդ հանդիպումն անցկացնել սեպտեմբերին Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում։
Հուլիսի 11-ին Բրյուսելում կայացել է Նալբանդյանի եւ Մամեդյարովի հանդիպումը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ նախաձեռնությամբ:
«Հանդիպմանը շարունակվեցին ղարաբաղյան կարգավորման բանակցային գործընթացն առաջ մղելու նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծման շուրջ քննարկումները: Էդվարդ Նալբանդյանը ընդգծեց շփման գծում իրավիճակի կայունացման անհրաժեշտությունը ու այդ նպատակով շեշտեց Վիեննայի եւ Սանկտ Պետերբուրգի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործումը: Եռանախագահներն արտգործնախարարներին խնդրեցին նախագահներին փոխանցել իրենց առաջարկն այս տարվա ընթացքում գագաթաժողովի կազմակերպման վերաբերյալ», - ասված է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:

Налбандян и Мамедьяров снова встретятся в сентябре - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Достигнута договоренность о проведении новой встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедьярова в сентябре 2017 года в Нью-Йорке, в рамках Генассамблеи ООН.
11 июля в Брюсселе по инициативе и с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ состоялась очередная встреча Налбандяна и Мамедьярова.
«На встрече продолжились обсуждения вокруг создания соответствующих условий для продвижения переговорного процесса по карабахскому урегулированию. Эдвард Налбандян отметил необходимость стабилизации ситуации на линии соприкосновения и с  этой целью подчеркнул важность реализации достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге договоренностей. Сопредседатели попросили министров передать президентам свое предложение об организации саммита в текущем году»,- говорится в сообщении МИД.