Իրանի ԱԳՆ ղեկավարը կայցելի Մոսկվա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի ԱԳՆ ղեկավար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆը այսօր կժամանի Մոսկվա՝ռուսաստանյան ղեկավարության հետ բանակցելու նպատակով:
ՏԱՍՍ-ը մեջբերում է Ռուսաստանի ԱԳՆ փոխնախարար Միխայիլ Բոգդանովի խոսքերն այն մասին, որ բանակցություններում, մասնավորապես, քննարկվելու  է Սիրիայում տիրող իրավիճակը:
«Քննարկվելու է այն ամենն, ինչ վերաբերում է Մերձավոր Արեւելքին, Սիրիային, տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին: Մենք սերտ կապեր ունենք իրանցիների հետ, մշտական խորհրդակցություններ ենք վարում բոլոր խնդիրների շուրջ, այդ թվում Իրաքում, Պարսից ծոցում տիրող իրավիճակի, ահաբեկչության դեմ պայքարի հետ կապված հարցերի շուրջ»,- ասել է նա:

Iran’s FM to visit Moscow
Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Iran Mohammad Javad Zarif will arrive in Moscow today to conduct negotiations with the Russian leadership.
TASS quotes Deputy Minister of Foreign Affairs of Russia Mikhail Bogdanov, who said that particularly the situation in Syria will be discussed during the negotiations.
“The parties will discuss everything concerning Middle East, Syria and overall situation in the region. We are always in touch with Iranian partners, holding constant consultations on a number of issues, including the situation in Iraq and Persian Gulf, as well as the fight against terrorism,” he said.