Կարապետյանն ու Մեդվեդեւը հեռախոսազրույց են ունեցել
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ:
ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Կարեն Կարապետյանը շնորհավորել է Ռուսաստանի իր գործընկերոջը ծննդյան օրվա առթիվ՝ մաղթելով քաջառողջություն, բարօրություն եւ աշխատանքային նոր հաջողություններ:
Վարչապետը բարձր է գնահատել Դմիտրի Մեդվեդեւի անձնական ներդրումը Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման գործում:
Կողմերը պայմանավորվել են առավելագույնս ջանքեր գործադրել՝ ավելի ակտիվացնելու հարաբերությունները: Վարչապետները գոհունակությամբ ընդգծել են, որ առկա են ակնհայտ դրական միտումներ՝ տարբեր ուղղություններով   առեւտրաշրջանառության ծավալների աճի առումով:
Անդրադարձ է եղել նաեւ Դմիտրի Մեդվեդեւի՝ մոտ ապագայում Հայաստան կատարելիք այցի եւ Եվրասիական տնտեսական միության Միջկառավարական նիստի անցկացման հետ կապված հարցերին:

Состоялся телефонный разговор Карапетяна с Медведевым - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян провел сегодня телефонный разговор с главой правительства России Дмитрием Медведевым.
Согласно сообщению правительства Армении, Карен Карапетян поздравил своего российского коллегу с днем рождения, пожелав крепкого здоровья, благополучия и успехов в работе.
Премьер высоко оценил личный вклад Дмитрия Медведева в развитие союзнических отношений между Арменией и Россией.
Стороны договорились приложить максимум усилий для большей активизации двусторонних отношений. Премьер-министры с удовлетворением подчеркнули, что имеются очевидные положительные тенденции роста товарооборота по разным направлениям.
Были также затронуты вопросы, связанные с предстоящим визитом Дмитрия Медведева в Армению и проведением межправительственного заседания Евразийского экономического союза.