Իսրայելը պատրաստակամ է ընդլայնել կապերը Հայաստանի հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ասել է, որ իր երկիրը պատրաստակամ է ընդլայնել հարաբերությունները Հայաստանի հետ:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Իսրայելի վարչապետն այդ մասին ասել է նոյեմբերի 7-ին՝ Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպմանը:
Բենիամին Նեթանյահուն ասել է, որ Իսրայելի եւ Հայաստանի միջեւ առկա է համագործակցության մեծ ներուժ:
Հայաստանի արտգործնախարարը նշել է, որ վերջին շրջանում հայ-իսրայելական շփումներում նկատվում է ակտիվացում եւ համոզմունք է հայտնել, որ հիմնվելով երկու ժողովուրդների բարեկամական պատմական հարուստ ավանդույթների վրա, համատեղ ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի եւ Իսրայելի հարաբերությունները նոր լիցք կստանան։
Երկկողմ օրակարգի հարցերից բացի, Նեթանյահուն եւ Նալբանդյանը խոսել են նաեւ
միջազգային կառույցներում համագործակցության, տարածաշրջանային եւ միջազգային խնդիրների շուրջ:
Իսրայելի վարչապետը եւ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը անդրադարձել են նաեւ Երուսաղեմում հայկական հարուստ պատմամշակութային ժառանգությանը։

Israel is committed to expanding relations with Armenia
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Israel Benjamin Netanyahu said that his country is committed to expanding relations with Armenia.
According to Armenian MFA, Israeli PM said this on November 7 at the meeting with Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian.
Benjamin Netanyahu said that Armenia and Israel have great potential for cooperation.
Armenian FM remarked that Armenia and Israel have recently activated the mutual contacts. He expressed conviction that joint efforts will allow giving new impetus to Armenian-Israeli relations, based on rich historic traditions of friendship.
In addition to issues on bilateral agenda, Netanyahu and Nalbandian covered cooperation within international structures, as well as regional and international issues.
Israeli PM and Armenian FM also touched upon rich historic and cultural heritage of Armenians in Jerusalem.