Լին Թրեյսի. Հայաստանը դեռ շատ աշխատանք ունի անելու
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում առաջադրված Լին Թրեյսին ասել է, որ Հայաստանը «դեռ շատ աշխատանք ունի անելու՝ վերջին վեց ամիսների ձեռքբերումներն ամրապնդելու համար»։
«Այս տարվա ապրիլ եւ մայիս ամիսներին հարյուր հազարավոր հայեր առանց բռնության ցույցեր էին իրականացնում՝ իրենց կառավարությանը պատասխանատվության ենթարկելու համար։ Շատերի նման ես նույնպես սրտի թրթիռով էի հետեւում իշխանության խաղաղ փոխանցմանը։ Սակայն Հայաստանը դեռ շատ աշխատանք ունի կատարելու վերջին վեց ամիսների ձեռքբերումներն ամրապնդելու համար։
Եթե իմ թեկնածությունը հաստատվի, ես կշարունակեմ նախկին դեսպան Ռիչարդ Միլսի ակնառու ջանքերը՝ աջակցելու հայ ժողովրդի ձգտումներին՝ ուղղված հաշվետու կառավարմանը, անարդար եւ մենաշնորհային սովորություններից հեռու տնտեսություն ունենալուն, մարդու իրավունքների եւ հիմնարար ազատությունների պաշտպանությանը, օրենքի գերակայությանը՝ ամրագրված անկախ դատական համակարգով ու լուրջ հակակշիռներ ունեցող կառավարման համակարգով»,- ասել է Լին Թրեյսին Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի լսումների ընթացքում։
Ներկայում նա աշխատում է ԱՄՆ Պետական դեպարտամենտում՝ որպես Ռուսաստանի հարցերով ավագ խորհրդական։ Ավելի վաղ Լին Թրեյսին աշխատել է  Ռուսաստանում ԱՄՆ դեսպանատանը՝ զբաղեցնելով առաքելության ղեկավարի տեղակալի պաշտոնը։ Նույն պաշտոնը նա զբաղեցրել է նաեւ Աշգաբադում ԱՄՆ դեսպանատանը։

Линн Трейси: Армении предстоит проделать еще много работы
Ереван/Медиамакс/. Кандидат на пост посла США в Армении Линн Трейси заявила, что Армении «предстоит проделать еще много работы для закрепления достижений последних шести месяцев».
«В апреле и мае этого года сотни тысяч армян проводили ненасильственные протесты, чтобы призвать к ответственности свое правительство. Я, как и большинство, затаив дыхание, следила за процессом мирной передачи власти. Однако Армении предстоит проделать еще много работы, чтобы закрепить достижения последних шести месяцев.
Если моя кандидатура будет утверждена, я продолжу усилия посла Ричарда Миллса, чтобы поддержать стремления армянского народа иметь подотчетное правительство, свободную от монополий экономику, верховенство закона с независимой судебной системой»,- отметила Линн Трейси, выступая на слушаниях в комиссии Сената по внешним связям.
В настоящее время Линн Трейси является старшим советником по вопросам России в Госдепартаменте США. Ранее Линн Трейси занимала должность заместителя посла в посольстве США в России. Аналогичную должность дипломат занимала и в посольстве США в Ашхабаде.