Ադրբեջանցի խոսնակը քննադատել Թուրքիայի նախագահի շնորհավորանքը Սերժ Սարգսյանին
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի խորհրդարանում այսօր քննադատել են Թուրքիայի նախագահ Աբդուլա Գյուլի շնորհավորանքը Սերժ Սարգսյանին` Հայաստանի նախագահ վերընտրվելու կապակցությամբ:
«Կարծիք է հնչեցվում, թե շնորհավորանքը հղվել է որպես քաղաքավարության նշան: Սակայն, պետք է ուշադրություն դարձնել նրան, որ որքան էլ քաղաքավարության նշաններ չդրսեւորվեն Հայաստանի հասցեին, այն օգտագործում է դրանք այլ նպատակներով», - այսօր նիստի ժամանակ ասել է Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակ Օգտայ Ասադովը:
Ինչպես հաղորդում է Թրենդը, Ասադովը նաեւ մեկնաբանել է մի շարք միջազգային կազմակերպությունների դիրքորոշումը, որոնք հայտարարել են ՀՀ նախագահական ընտրությունների ժողովրդավարական անցկացման մասին:
«Անհրաժեշտ է ավելի ուշադիր եւ զգույշ լինել, քանի որ Հայաստանում ընտրությունների վերջնական արդյունքների բացակայության պայմաններում միջազգային կազմակերպություններն արդեն գնահատում են դրանք որպես արդար եւ ժողովրդավարական», - ասել է նա:

Ереван/Медиамакс/. В парламенте Азербайджана раскритикован факт поздравления президентом Турции Абдуллой Гюлем Сержа Саргсяна в связи с его переизбранием на пост президента Армении.
«Озвучивается мнение, что поздравление было направлено в знак вежливости. Но необходимо обратить внимание на то, что сколько бы знаков вежливости ни оказывалось в адрес Армении, она использует это в других целях. Не стоит так обострять вопрос. Необходимо рассматривать его с другого ракурса», - сказал сегодня на пленарном заседании спикер Огтай Асадов.
Как сообщает Тренд, Асадов также прокомментировал позицию ряда международных организаций, которые заявили о демократическом проведении президентских выборов в Армении.
«Следует быть более внимательными и осторожными, так как при отсутствии окончательных результатов выборов в Армении международные организации оценивают их как справедливые и демократические», - сказал он.