Շփման գծում հայկական կողմը երեք վիրավոր ունի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը տեղեկացնում է, որ արբեջանական զինուժի արկակոծության հետեւանքով տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Ռոբերտ Նովրուզի Գասպարյանը (ծնվ. 1969թ.), Համբարձում Կարապետի Հարությունյանը (ծնվ. 1997թ.) եւ Վահե Գագիկի Բադալյանը (ծնվ. 1998թ.):
ՊԲ հաղորդագրության համաձայն՝ այսօր առավոտվանից սկսած հակառակորդը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում խախտում է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ օգտագործելով ինչպես հրաձգային զինատեսակներ, այնպես էլ Դ-30 եւ Դ-44 տիպի հրանոթներ, տարբեր տրամաչափի ականանետեր ու նռնականետեր:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերն իրականացնում են պատասխան գործողություններ:
«Առաջնային գծում իրավիճակի ապակայունացմանն ուղղված գործողությունների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- հայտարարել են Պաշտպանության բանակում:

3 Artsakh soldiers wounded on Line of Contact - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. NKR Defense Army informed that servicemen Robert Gasparyan (born in 1969), Hambardzum Harutyunyan (born in 1997), and Vahe Badalyan (born in 1998) received shrapnel wounds of various degrees of severity as a result of shelling by the Azerbaijani Armed Forces.
The Defense Army informs that Azerbaijan has been violating the ceasefire regime at the Line of Contact since morning, using firearms, D-44 and D-30 guns, as well as mortar and grenade launchers of various calibers.
Vanguard units of the Artsakh Defense Army are counteracting to suppress the rival’s activity.
“Full responsibility of escalating the situation on the front line lies with the military and political leadership of Azerbaijan,” the Defense Army stated.