ԵԱՀԿ-ում «կառուցողական» են գնահատում Փաշինյան-Ալիեւ հանդիպումը
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը ողջունել է մարտի 29-ին Վիեննայում կայացած՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի բանակցությունների «կառուցողական մթնոլորտը»:
Այս մասին Միրոսլավ Լայչակը նշել է Բրատիսլավայում Մինսկի խմբի համանախագահների եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ հանդիպմանը:
ԵԱՀԿ նախագահը ողջունել է առաջնորդների հանձնառությունը՝ ձեռնարկելու հետագա շոշափելի քայլեր՝ հակամարտության համար խաղաղ լուծում գտնելու նպատակով:
«Մենք շարունակում ենք դրական գնահատել եւ լիովին աջակցել այս գործընթացն ու առաջնորդների հանձնառությունը՝ հրադադարն ամրապնդելու եւ մարդասիրական ոլորտում քայլեր ձեռնարկելու ուղղությամբ»,- ասել է Միրոսլավ Լայչակը:

OSCE considers Pashinyan- Aliyev meeting to be “constructive”
Yerevan /Mediamax/. OSCE Chairperson-in-Office Slovak Foreign and European Affairs Minister Miroslav Lajčák welcomed "the constructive atmosphere” of the talks between President of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on March 29, Vienna.
Pashinyan tells about his meeting with Aliyev
Miroslav Lajčák noted this at the meeting with OSCE Minsk Group Co-Chairs and Personal Representative of the Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzy in Bratislava.
The Chairperson-in-Office welcomed leaders’ commitment to taking further, tangible steps to find a peaceful solution to the conflict.
“We remain positive about, and fully supportive of, this process and the leaders’ commitment to strengthening the ceasefire and to undertaking measures in the humanitarian field,” Miroslav Lajčák said.