ԵԱՀԿ-ում «կառուցողական» են գնահատում Փաշինյան-Ալիեւ հանդիպումը
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը ողջունել է մարտի 29-ին Վիեննայում կայացած՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի բանակցությունների «կառուցողական մթնոլորտը»:
Այս մասին Միրոսլավ Լայչակը նշել է Բրատիսլավայում Մինսկի խմբի համանախագահների եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ հանդիպմանը:
ԵԱՀԿ նախագահը ողջունել է առաջնորդների հանձնառությունը՝ ձեռնարկելու հետագա շոշափելի քայլեր՝ հակամարտության համար խաղաղ լուծում գտնելու նպատակով:
«Մենք շարունակում ենք դրական գնահատել եւ լիովին աջակցել այս գործընթացն ու առաջնորդների հանձնառությունը՝ հրադադարն ամրապնդելու եւ մարդասիրական ոլորտում քայլեր ձեռնարկելու ուղղությամբ»,- ասել է Միրոսլավ Լայչակը:

В ОБСЕ назвали «конструктивной» встречу Пашиняна и Алиева
Ереван /Медиамакс/. Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Словакии Мирослав Лайчак приветствовал «конструктивную атмосферу» переговоров премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева 29 марта в Вене.
Пашинян рассказал о встрече с Алиевым
Об этом Мирослав Лайчак сообщил на встрече с сопредседателями Минской группы ОБСЕ и личным представителем Действующего председателя ОБСЕ Анджеем Касперчиком в Братиславе.
Председатель ОБСЕ приветствовал стремление лидеров двух стран предпринять шаги, нацеленные на мирное решение конфликта.
«Мы продолжаем положительно оценивать и всесторонне содействовать этому процессу и стремлению лидеров предпринять шаги для укрепления перемирия»,- отметил Мирослав Лайчак.