Ռոբերտ Քոչարյանը հաջողություն է մաղթել Բակո Սահակյանին գալիք նախագահական ընտրություններում - Mediamax.am
8360 դիտում
Ռոբերտ Քոչարյանը հաջողություն է մաղթել Բակո Սահակյանին գալիք նախագահական ընտրություններում
Լուսանկարը` http://2rd.am/
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը հաստատել է տեղեկությունները Ռոբերտ Քոչարյանի եւ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի օրերս կայացած հեռախոսազրույցի մասին:
«Իրոք, օրերս նրանք զրուցել են հեռախոսով: Բայց սա ինչ-որ մի արտառոց երեւույթ չէ: Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Բակո Սահակյանի հարաբերությունները` աշխատանքային եւ անձնական, երկար տարիների պատմություն ունեն, նրանց շփումներն էլ մշտական բնույթ են կրում: Նշված հեռախոսազրույցի բոլոր մանրամասներին, բնականաբար, տեղյակ չեմ, բայց գիտեմ, որ Ռոբերտ Քոչարյանը հաջողություն է մաղթել Բակո Սահակյանին գալիք նախագահական ընտրություններում», - Մեդիամաքս-ին ասել է Վիկտոր Սողոմոնյանը:
ԼՂՀ նախագահի հերթական ընտրությունները կկայանան 2012 թվականի հուլիսի 19-ին: ԼՂՀ նախագահի նախորդ ընտրությունները, որոնցում հաղթեց Բակո Սահակյանը, կայացել էին 2007 թվականի հուլիսի 19-ին:

Роберт Кочарян пожелал Бако Саакяну удачи на предстоящих президентских выборах в НКР - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Руководитель офиса второго президента Армении Виктор Согомонян подтвердил информацию о телефонном разговоре Роберта Кочаряна с президентом НКР Бако Саакяном.
«Действительно, на днях они беседовали по телефону. Но это не является чем-то экстраординарным. Рабочие и личные отношения Роберта Кочаряна и Бако Саакяна имеют многолетнюю историю, а их контакты носят постоянный характер. Всеми подробностями беседы, я, естественно, не владею, но знаю, что Роберт Кочарян пожелал Бако Саакяну удачи на предстоящих президентских выборах», - сказал Медиамакс Виктор Согомонян.
Президентские выборы в НКР намечены на 19 июля 2012 года. Предыдущие выборы, победу на которых одержал Бако Саакян, состоялись 19 июля 2007 года.