Ռոբերտ Քոչարյանը հաջողություն է մաղթել Բակո Սահակյանին գալիք նախագահական ընտրություններում - Mediamax.am
8360 դիտում
Ռոբերտ Քոչարյանը հաջողություն է մաղթել Բակո Սահակյանին գալիք նախագահական ընտրություններում
Լուսանկարը` http://2rd.am/
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը հաստատել է տեղեկությունները Ռոբերտ Քոչարյանի եւ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի օրերս կայացած հեռախոսազրույցի մասին:
«Իրոք, օրերս նրանք զրուցել են հեռախոսով: Բայց սա ինչ-որ մի արտառոց երեւույթ չէ: Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Բակո Սահակյանի հարաբերությունները` աշխատանքային եւ անձնական, երկար տարիների պատմություն ունեն, նրանց շփումներն էլ մշտական բնույթ են կրում: Նշված հեռախոսազրույցի բոլոր մանրամասներին, բնականաբար, տեղյակ չեմ, բայց գիտեմ, որ Ռոբերտ Քոչարյանը հաջողություն է մաղթել Բակո Սահակյանին գալիք նախագահական ընտրություններում», - Մեդիամաքս-ին ասել է Վիկտոր Սողոմոնյանը:
ԼՂՀ նախագահի հերթական ընտրությունները կկայանան 2012 թվականի հուլիսի 19-ին: ԼՂՀ նախագահի նախորդ ընտրությունները, որոնցում հաղթեց Բակո Սահակյանը, կայացել էին 2007 թվականի հուլիսի 19-ին:

Robert Kocharyan wishes Bako Sahakyan success at upcoming presidential elections in NKR
Yerevan/Mediamax/. The head of the second Armenian President’s Office Viktor Soghomonyan confirmed the reports about telephone conversation between Robert Kocharyan and NKR President Bako Sahakyan.
“They indeed had a telephone conversation the other day. But it’s not something extraordinary. Work and personal relations between Robert Kocharyan and Bako Sahakyan have a long history and they are constantly in contact. I don’t have all the details of the conversation, but I know that Robert Kocharyan wished Bako Sahakyan success at upcoming presidential elections,” Viktor Soghomonyan told Mediamax.
Presidential elections in NKR are scheduled for 19 July 2012. Previous elections, won by Bako Sahakyan, were held on 19 July 2007.