Կարեն Կարապետյանը նոր ոգեւորություն կբերի ՀՀԿ, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Կարեն Կարապետյանի անդամակցությունը նոր ոգեւորություն կբերի ՀՀԿ:
Ելույթ ունենալով ՀՀԿ 16-րդ համագումարում՝ Սերժ Սարգսյանը կուսակցության անունից անվերապահ աջակցություն է հայտնել Կարեն Կարապետյանին եւ նոր կառավարության անդամներին ու նշել.
«Վստահ եմ, որ Կարեն Կարապետյանի խանդավառ ոճն ու կառավարչի տաղանդը լիովին կբացահայտվեն այս պաշտոնում եւ նոր ոգեւորություն կբերեն մեր թիմի անդամներին»:
Սերժ Սարգսյանի փոխանցմամբ՝ գալիք ընտրություններում վստահության քվե ստանալու պարագայում  կառավարությունը կրկին կգլխավորի վարչապետ Կարապետյանը՝ շարունակելով իրագործել արդեն իսկ նախանշված ծրագիրը:

Карен Карапетян вдохновит членов РПА, сказал президент - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян сказал, что вступление Карена Карапетяна в РПА привнесет в партию новую волну воодушевления.
Выступая на 16-м съезде РПА, Серж Саргсян от имени партии выразил безоговорочную поддержку Карену Карапетяну и новым членам правительства и отметил:
«Уверен, что энтузиазм и управленческий талант Карена Карапетяна полностью раскроются на данной должности и станут новым вдохновением для членов нашей команды».
Как отметил Серж Саргсян, в случае получения квоты доверия на предстоящих выборах премьер-министр Карапетян снова возглавит правительство и продолжит осуществлять уже начатые проекты.