Կարեն Կարապետյանը նոր ոգեւորություն կբերի ՀՀԿ, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Կարեն Կարապետյանի անդամակցությունը նոր ոգեւորություն կբերի ՀՀԿ:
Ելույթ ունենալով ՀՀԿ 16-րդ համագումարում՝ Սերժ Սարգսյանը կուսակցության անունից անվերապահ աջակցություն է հայտնել Կարեն Կարապետյանին եւ նոր կառավարության անդամներին ու նշել.
«Վստահ եմ, որ Կարեն Կարապետյանի խանդավառ ոճն ու կառավարչի տաղանդը լիովին կբացահայտվեն այս պաշտոնում եւ նոր ոգեւորություն կբերեն մեր թիմի անդամներին»:
Սերժ Սարգսյանի փոխանցմամբ՝ գալիք ընտրություններում վստահության քվե ստանալու պարագայում  կառավարությունը կրկին կգլխավորի վարչապետ Կարապետյանը՝ շարունակելով իրագործել արդեն իսկ նախանշված ծրագիրը:

Karen Karapetyan will bring new enthusiasm to RPA, Armenian President says - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan said that Karen Karapetyan’s membership would bring new enthusiasm to the Republican Party of Armenia.
Delivering a speech at the 16th convention of the Republican Party of Armenia, in which he expressed his unconditional support for Prime Minister Karen Karapetyan and new members of the government, Serzh Sargsyan said:
“I am convinced that Karen Karapetyan’s inspirational strength and talent of the leader will unravel fully on this position and bring new enthusiasm to our team.”
According to Serzh Sargsyan, Prime Minister Karapetyan will remain in his office if the government receives vote of confidence at the upcoming elections, and will continue to realize the outlined program.