ՀՀԿ-ն ու ՀՅԴ-ն կոալիցիոն հուշագիր են ստորագրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության եւ Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցության միջեւ այսօր ստորագրվել է քաղաքական կոալիցիա կազմավորելու մասին հուշագիր, որը կգործի մինչեւ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի լիազորությունների ավարտը:
Երկու ուժերը կոալիցիոն հուշագրով քաղաքական պատասխանատվություն են ստանձնել կառավարության ամբողջ գործունեության համար: Ստորագրված փաստաթղթում ամրագրված են քաղաքական կոալիցիայի շրջանակում համագործակցության ռազմավարական նպատակները, կոալիցիայի առաջնահերթությունները, գործունեության եւ կազմակերպման կարգը:
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից փաստաթուղթը ստորագրել է ՀՀԿ նախագահի տեղակալ Արմեն Աշոտյանը, Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցության կողմից՝ ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Աղվան Վարդանյանը:

RPA and ARF sign coalition memorandum
Yerevan/Mediamax/. The Republican Party of Armenia (RPA) and Armenian Revolutionary Federation Party (ARF) signed a memorandum to form a political coalition, which will be valid until the parliament of the 6th convocation ends its work.
By signing the memorandum, the two parties took political responsibility for the operation of the government. The document provides for strategic objectives of cooperation within the coalition, the coalition’s primary issues, and regulations for its activity and organization.
RPA Vice President Armen Ashotyan signed the memorandum on behalf of the Republican Party, while ARF faction Secretary Aghvan Vardanyan did it on behalf of the Armenian Revolutionary Federation Party.