ՀՀԿ-ն ու ՀՅԴ-ն կոալիցիոն հուշագիր են ստորագրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության եւ Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցության միջեւ այսօր ստորագրվել է քաղաքական կոալիցիա կազմավորելու մասին հուշագիր, որը կգործի մինչեւ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի լիազորությունների ավարտը:
Երկու ուժերը կոալիցիոն հուշագրով քաղաքական պատասխանատվություն են ստանձնել կառավարության ամբողջ գործունեության համար: Ստորագրված փաստաթղթում ամրագրված են քաղաքական կոալիցիայի շրջանակում համագործակցության ռազմավարական նպատակները, կոալիցիայի առաջնահերթությունները, գործունեության եւ կազմակերպման կարգը:
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից փաստաթուղթը ստորագրել է ՀՀԿ նախագահի տեղակալ Արմեն Աշոտյանը, Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցության կողմից՝ ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Աղվան Վարդանյանը:

РПА и АРФД подписали коалиционный меморандум - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/.  Республиканская партия Армении (РПА) и Армянская революционная федерация «Дашнукцутюн» подписали сегодня меморандум о формировании политической коалиции, который будет действовать до завершения полномочий Национального собрания 6-го созыва.
Данным меморандумом обе силы взяли на себя политическую ответственность за деятельность правительства. В подписанном документе закреплены стратегические цели сотрудничества в рамках коалиции, ее приоритеты, порядок деятельности.
Со стороны РПА документ подписал заместитель председателя партии Армен Ашотян, со стороны АРФД – представитель Верховного органа партии Агван Варданян.