Հայտնի են ԱԺ երեք նոր փոխնախագահները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներն այսօր փակ գաղտնի քվեարկությամբ ԱԺ նախագահի տեղակալներ են ընտրել ՀՀԿ խմբակցության կողմից առաջադրված Արփինե Հովհաննիսյանին, Էդուարդ Շարմազանովին եւ «Ծառուկյան դաշինք»-ից առաջադրված թեկնածու Միքայել Մելքումյանին:
Քվեարկության արդյունքում Էդուարդ Շարմազանովը ստացել է 84 կողմ, 13 դեմ քվե, անվավեր է ճանաչվել 3 քվեաթերթիկ: Արփինե Հովհաննիսյանի օգտին քվեարկել է 73, դեմ՝ 22 պատգամավոր: Միքայել Մելքումյանը ստացել է 65 կողմ, 29 դեմ քվե, անվավեր է ճանաչվել 6 քվեաթերթիկ:
Քվեարկությանը մասնակցել է 100 պատգամավոր:
Արփինե Հովհաննիսյանը 2012-2015 թթ. եղել է  ՀՀ ԱԺ պատգամավոր՝ ՀՀԿ խմբակցությունից։ 2015-2017 թթ. զբաղեցրել է ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնը։
Էդուարդ Շարմազանովը 2007թ. մայիսից ԱԺ պատգամավոր է: 2011թ. դեկտեմբերին ընտրվել է ԱԺ փոխնախագահ: 2012-2017 թթ. զբաղեցրել է հինգերորդ գումարման ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնը:

Photo: PAN Photo/Photolure
Yerevan /Mediamax/. Members of the National Assembly of Armenia voted RPA candidates Arpine Hovhannisyan, Eduard Sharmazanov and "Tsarukyan” alliance candidate Mikael Melkumyan Deputy Speakers in a closed secret ballot today.
Eduard Sharmazanov received 84 “yes” and 13 “no” votes, while 3 ballots were declared invalid. 73 MPs voted for Arpine Hovhannisyan’s candidacy, and 22 voted against it. Mikael Melkumyan had 65 “yes” and 29 “no” votes, with 6 ballots declared invalid.
100 MPs participated in the voting.
Arpine Hovhannisyan was a member of the National Assembly in 2012-2015, in RPA faction.  In 2015-2017, she was Minister of Justice of Armenia.
Eduard Sharmazanov has been MP since 2007. In December of 2011, he was elected Deputy Speaker of Armenian National Assembly. In 2012-2017, he was Deputy Speaker in the parliament of the 5th convocation.