Հայտնի են ԱԺ երեք նոր փոխնախագահները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներն այսօր փակ գաղտնի քվեարկությամբ ԱԺ նախագահի տեղակալներ են ընտրել ՀՀԿ խմբակցության կողմից առաջադրված Արփինե Հովհաննիսյանին, Էդուարդ Շարմազանովին եւ «Ծառուկյան դաշինք»-ից առաջադրված թեկնածու Միքայել Մելքումյանին:
Քվեարկության արդյունքում Էդուարդ Շարմազանովը ստացել է 84 կողմ, 13 դեմ քվե, անվավեր է ճանաչվել 3 քվեաթերթիկ: Արփինե Հովհաննիսյանի օգտին քվեարկել է 73, դեմ՝ 22 պատգամավոր: Միքայել Մելքումյանը ստացել է 65 կողմ, 29 դեմ քվե, անվավեր է ճանաչվել 6 քվեաթերթիկ:
Քվեարկությանը մասնակցել է 100 պատգամավոր:
Արփինե Հովհաննիսյանը 2012-2015 թթ. եղել է  ՀՀ ԱԺ պատգամավոր՝ ՀՀԿ խմբակցությունից։ 2015-2017 թթ. զբաղեցրել է ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնը։
Էդուարդ Շարմազանովը 2007թ. մայիսից ԱԺ պատգամավոր է: 2011թ. դեկտեմբերին ընտրվել է ԱԺ փոխնախագահ: 2012-2017 թթ. զբաղեցրել է հինգերորդ գումարման ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնը:

Выбраны три новых заместителя спикера НС - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Депутаты Национального собрания Армении сегодня на тайном голосовании выбрали в качестве вице-спикеров выдвинутых со стороны РПА Арпине Ованнисян и Эдуарда Шармазанова, а также предложенного блоком «Царукян» Микаела Мелкумяна.
По итогам голосования Эдуард Шармазанов получил 84 голосов «за», 13 - «против», еще три бюллетеня были признаны недействительными. За Арпине Ованнисян проголосовали 73 депутата, против – 22. Микаел Мелкумян получил 65 голосов «за» и 29 - «против», 6 бюллетеней признаны недействительными.
В голосовании участвовали 100 парламентариев.
Арпине Ованнисян в 2012-2015 гг. была депутатом НС Армении от фракции РПА. В 2015-2017 гг. занимала должность министра юстиции.
Эдуард Шармазанов является депутатом с мая 2007 года. В 2012-2017 гг. занимал должность вице-спикера НС Армении пятого созыва.